Potentat na rynku produkcji lodów o motywacji pracowników zza wschodniej granicy.

Potentat na rynku produkcji lodów o motywacji pracowników zza wschodniej granicy.

Potentat na rynku produkcji lodów o motywacji pracowników zza wschodniej granicy.

Polscy przedsiębiorcy coraz częściej rozważają zatrudnianie obcokrajowców. Na tego typu decyzje, ogromny wpływ ma trudna specyfika polskiego rynku pracy, który nie jest dzisiaj rynkiem pracodawcy, tylko wykwalifikowanego pracownika. Niski wskaźnik bezrobocia, wciąż modna ekspansja zarobkowa na zachód, czy brak wykwalifikowanych pracowników, to tylko nieliczne powody, które utrudniają dobór odpowiedniej kadry.

Pracownicy z Ukrainy na polskim rynku pracy

Ze względu na bardzo skomplikowaną sytuację ekonomiczno-polityczną, Ukraina jest jednym z największych potentatów gospodarczych Europy środkowo-wschodniej. Badania wykazują, że Ukraińcy stanowią największy odsetek imigrantów zarobkowych w Unii Europejskiej. Ale są też ogromnym potencjałem w zakresie stabilnej i rzetelnej współpracy.

Naszym flagowym projektem w zakresie współpracy z Ukrainą niewątpliwie jest współpraca z partnerem Kilargo. Z Kilargo rozpoczęliśmy współpracę w lutym 2016r. w zakresie zatrudniania cudzoziemców. Firma miała jednak z trudności w zapewnieniu odpowiedniego poziomu zatrudnienia, jednocześnie przy bardzo niskim bezrobociu w regionie,  dlatego zdecydowali się na współpracę z Ukrainą.

Kilka słów o firmie. Kilargo powstało w 1992 roku jako niewielka firma usytuowana w Chechle Pierwszym pod Pabianicami. W ciągu kilkunastu lat firma przekształciła się w jednego z większych producentów lodów w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma wyspecjalizowała się w produkcji marek własnych na zamówienie sieci handlowych, stanowiących większość produkcji. Do jej klientów należą największe sieci marketów spożywczych w Polsce. Lody Kilargo eksportowane są do wielu krajów Europy.

Produkcja prowadzona jest w dwóch fabrykach:
– w Chechle Pierwszym
– w Kaliszu

Dlaczego pracownicy z Ukrainy są dla nas ważni? Skąd pomysł na współpracę? Na te i inne pytania odpowiada Bartłomiej Rydz – Menedżer projektu Kilargo.

Pracownicy z Ukrainy to ludzie, którzy są zadowoleni z możliwości podjęcia pracy w Polsce. Są ludźmi pracowitymi i sumiennymi. Są bardzo otwarci na współpracę, chętni, dokładni, a delegowane zadania wykonują należycie i rzetelnie.

Zwracają oni uwagę na czynniki, które wskazują jako istotne w pracy, dla Polaków oczywiste, na rynku wschodnim nieprzestrzegane, a mianowicie:

– wynagrodzenie

– możliwość prowadzenia konwersacji, rozmów między pracownikami w pracy,

– czystość panującą w zakładzie pracy,

– jakość zabezpieczeń pracowników związane z bezpieczeństwem i higieną pracy

– komfort i warunki pracy

Pracownicy z Ukrainy są bardzo absorbującą grupą pracowników. Niekoniecznie przepadają za wypełnianiem dokumentów.

Lubią kiedy sprawy formalne są regulowane w sposób prosty i klarowny. Ze względu na szeroko znaną i publiczną korupcję na Ukrainie, mają ograniczone zaufanie do instytucji państwowych i wypełniania wszelkich raportów i dokumentacji. Często mają pytania odnośnie procedur przekazywania wynagrodzeń, ustalania grafików, rozliczania wynagrodzeń.
Ukraińcy często wyrażają chęć podwyższania kompetencji, rozwijania się, a oprócz tego chętnie integrują się z polskimi pracownikami, wymieniając się doświadczeniem.

Jacy są pracownicy z Ukrainy?

Podsumowując, pracownicy z Ukrainy to osoby, które są bardzo pracowite, a przy tym nie roszczeniowe. Realizują powierzone zadania z dużym zaangażowaniem. Często dopytują o możliwość podjęcia dalszego zatrudnienia i współpracy z Grupą Progres po zakończeniu realizacji projektu w firmie Kilargo. Są zainteresowani podjęciem zatrudnienia w innych firmach i na innych stanowiskach.

 

Bartłomiej Rydz

Menedżer Projektu Kilargo

Więcej wpisów

Potentat na rynku produkcji lodów o motywacji pracowników zza wschodniej granicy.

Grupa Progres & Projekt Fiszki – Szkolimy Polaków z kompetencji miękkich

Grupa Progres & Projekt Fiszki – Szkolimy Polaków z kompetencji miękkich

Kompetencje miękkie będą odgrywały kluczową rolę w rozwoju przedsiębiorstw. To właśnie one obecnie będą decydowały o konkurencyjności i tym, że przedsiębiorstwa będą się rozwijały szybciej. Dlatego postanowiliśmy zaangażować się w projekt z Fiszki i Bucki Academy i wraz z grupą osób, którzy myślą w podobny sposób wesprzeć inicjatywę, która długoterminowo jest kluczowa z punktu widzenia rynku pracy.

O projekcie powołanym z misją i kierunkiem na HR opowiedzą Cezary Maciołek i Piotr Bucki.

Więcej wpisów

Zmiany pokoleniowe na rynku pracy – czy rzeczywiście musimy się tego obawiać?

Zmiany pokoleniowe na rynku pracy – czy rzeczywiście musimy się tego obawiać?

Zmiany pokoleniowe na rynku pracy – czy rzeczywiście musimy się tego obawiać?

Specjaliści branży HR poświęcają wiele uwagi charakterystyce nowych pokoleń wkraczających na rynek pracy. Do niedawna tematem wielu artykułów branżowych byli „Millenialsi” (urodzeni między 1980r. a 1994r.). Kolejne lata zrodziły potrzebę przyjrzenia się bliżej pokoleniu „Z” (urodzeni po 1994r.). Pracodawcy chcący nadążyć za wymaganiami jakie stawia rynek pracy muszą na bieżąco śledzić informacje, w których charakteryzowane są postawy nowych pokoleń. Świadome organizacje już dziś wiedzą, że niezwykle ważnymi aspektami biorąc pod uwagę cechy charakterystyczne danego pokolenia są m.in.: odpowiednia strategia emloyer brandingowa, odpowiednie metody dotarcia do kandydatów, czy nawet sam sposób prowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej.

Jak rekrutować kandydatów z pokolenia Z?

Najważniejsze, aby wszelkie działania personalne wprowadzać z rozwagą, a dostępne informacje traktować z pewną dozą sceptycyzmu. Warto zastanowić się jakie potrzeby ma organizacja teraz, a jakie w perspektywie długoterminowej? Które kroki należy podjąć już dziś, a co może okazać się jedynie mylną prognozą? Zwróćmy uwagę na to, iż tak zwane „Zetki” to dzisiejsi studenci, stopniowo uczący się biznesu na stażach i praktykach. W przypadku tego pokolenia, jest jeszcze wiele niewiadomych, a tezy stawiane przez nas pozostają wciąż w sferze prognoz. Nie wyciągajmy pochopnych wniosków twierdząc, że pokolenie Z, wchodzące na rynek pracy prezentuje postawy, które wywróci funkcjonowanie organizacji do góry nogami. Oczywiście nie unikniemy różnic, które wynikają z pewnych poglądów i przyzwyczajeń pracowników. Pokolenie X czy baby boomers w przeważającej większości będzie wyznawało inne wartości i zasady niż pokolenie Z. Jednak pamiętajmy o tym, że realia, w których wychowało się pokolenie „Z”, to również realia ich starszych kolegów z pracy. To, co jest codziennością dla Z, dla pozostałych było elementem, który musieli poznać i do którego musieli się dostosować, ponieważ tego wymagał rynek. To nie nowe pokolenia wprowadzają zmiany do organizacji, a ogólny rozwój społeczno-ekonomiczny, który jest składową wielu czynników. Z drugiej strony młode pokolenie będzie musiało nauczyć się funkcjonowania w organizacji, poznać biznes i prawa jakimi się kieruje. Obie strony chcąc osiągnąć sukces finansowy będą musiały zweryfikować swoje oczekiwania i wymagania.

Jak sprostać wymaganiom kandydatów?

Z pewnością zacierające się bariery kulturowe, czy też komunikacyjne znacznie wpływają na tempo zmian, również na rynku pracy. Odczuwa je nie tylko branża HR. Najprostszym przykładem może być sektor technologiczny czy IT, gdzie intensywny rozwój rodzi potrzebę kształcenia specjalistów potrafiących posługiwać się coraz bardziej zaawansowanymi technologiami. Powstają nowe zawody i stanowiska w firmach, które kiedyś zwyczajnie nie były potrzebne. Niezwykle łatwy dostęp do wiedzy i informacji z wielu źródeł powoduje, że mamy do czynienia z coraz bardziej świadomym społeczeństwem. I znów wracając do rynku pracy mówimy tutaj również o pracownikach czy potencjalnych kandydatach. To właśnie odpowiednia realizacja funkcji personalnej w organizacji będzie odpowiedzią na zwiększające się wymagania rynku. Ich rolą jest przygotowanie przedsiębiorstw na rosnące oczekiwania kandydatów, odpowiedzialność za ciągłe dokształcanie kadry, wprowadzanie elastycznych form zatrudnienia. Dzisiejsze działy personalne to nie tylko prowadzenie procesów rekrutacyjnych czy wdrażanie podstawowych narzędzi HR. Menedżerowie ds. Personalnych to strategiczni partnerzy w rozwoju biznesu. Potrzeba specjalizacji widoczna jest również w tym przypadku.

W odpowiedzi na te zmiany znaczącej roli nabiera usługa doradztwa personalnego. W Grupie Progres potrzeby naszych klientów wpływają na rozwój linii doradczej Progres Consulting. Dziś znalezienie odpowiedniego kandydata, czy przeprowadzenie standardowego szkolenia nie wystarczy. Organizacje potrzebują strategicznego partnera, który zabezpieczając obszar personalny długofalowo, pozwoli im osiągnąć sukces.

 

Więcej wpisów

Zmiany pokoleniowe na rynku pracy – czy rzeczywiście musimy się tego obawiać?

Dlaczego warto zatrudniać Pracowników z Ukrainy?

Dlaczego warto zatrudniać Pracowników z Ukrainy?

Na polskim rynku panuje niedobór pracowników praktycznie na każdym poziomie wykwalifikowania. Szczególnie duże jest zapotrzebowanie na pracowników fizycznych – wykwalifikowanych i niewykwalifikowanych. Spotykam się z sytuacjami, gdy cudzoziemcy są jedyną opcją uzupełnienia potrzeb kadrowych danego przedsiębiorstwa. Dodatkowo, warto podkreślić dużą elastyczność cudzoziemców: gotowość do pracy w godzinach nadliczbowych, pracy w systemie zmianowym czy nocnym. Niski jest również odsetek absencji oraz rotacji na stanowiskach podstawowych, nie wymagających wysokich kwalifikacji.

Deficyt pracowników sezonowych w Polsce

W czym tkwi tajemnica deficytu pracowników sezonowych w Polsce?

Polska, podobnie jak inne kraje Zachodu boryka się z kryzysem demograficznym. Każdego roku rynek pracy opuszcza więcej pracowników, niż na niego wchodzi. Należy dołożyć do tego zjawisko emigracji do krajów zachodnich. Ostatnim czynnikiem jest dobra kondycja polskiej gospodarki i relatywnie wysokie tempo wzrostu PKB – rodzi to popyt na pracę, który coraz trudniej zaspokoić na rynku krajowym.

Jakie jest zainteresowanie pracą wśród osób ze Wschodu, jakie mamy warunki?

Zainteresowanie pracą w Polsce w krajach Europy Wschodniej jest bardzo wysokie. Tylko w 2015 roku wydano 800 tys. oświadczeń o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcom W 2016 roku może być ich zdecydowanie więcej.

W czym tkwi motywacja pracowników ze wschodu?

Polska jest postrzegana przez cudzoziemców jako kraj tzw. zachodu. Gwarantuje im wyższy standard życia oraz lepsze zarobki. Średnia płaca na Ukrainie to obecnie ok. 4000 – 5000 UAH – jakieś 700-750 PLN. Dodatkowo nasi sąsiedzi borykają się z niestabilną sytuacją polityczną, brakiem inwestycji, spadającym popytem wewnętrznym oraz napięciami społecznymi, wynikającymi m.in. z braku pracy. Dlatego wiele osób decyduje się na szukanie lepszego życia w Polsce.

Zasady zatrudnienia obcokrajowców

Jak wygląda przeprowadzenie pracownika przez ten proces od momentu zrekrutowania, do wykonywania pracy? Jakie są warunki zakwaterowania, czy są godziwe? Często słyszy się o niegodziwych praktykach, gdzie pracownicy muszą wpłacać kaucje i mieszkają w skrajnie złych warunkach.

W Grupie Progres stawiamy na transparentne i jasne zasady rekrutacji. Bardzo zależy nam, by nasi Kandydaci byli traktowani w taki sam sposób, jak pracownicy polscy. Dla potrzeb naszych kandydatów utworzyliśmy specjalną, rosyjskojęzyczną stronę. Mamy informatory, oraz inne dokumenty kadrowe przetłumaczone na język rosyjski. W naszym zespole rekrutacyjnym pracuje 4 Ukraińców – także nasi pracownicy mogą się z nimi porozumieć w każdej sprawie. Obecnie na rynku standardem jest oferowanie zakwaterowania pracownikom. Grupa Progres ma określone standardy mieszkań lub hosteli, w których mieszkają nasi pracownicy. Standard dotyczy wielkości pokojów, dostępu do łazienek i kuchni, standardu wykończenia wnętrz.

Czy mogą liczyć na pomoc w formalnościach?

Oczywiście. Współpracujemy z jednym z banków w zakresie zakładania kont bankowych dla nowo przybyłych. Wszystkie dokumenty kadrowe są przetłumaczone na język rosyjski. Naszym pracownikom pomagamy również w sprawach nietypowych: ściągnięcie rodziny, legalizacja pobytu, kwestie zdrowotne.

Jakie narzędzia wykorzystujesz do rekrutacji, w komunikacji z osobami rekrutowanymi biorąc pod uwagę położenie geograficzne?

Rekrutacja w dużej mierze prowadzona jest przez naszych współpracowników na terenie Ukrainy przy użyciu standardowych metod. Wykorzystujemy również nowoczesne kanały komunikacji, takie jak Social Media (popularny na wschodzie portal VK) oraz dedykowaną stronę www. Bardzo cieszy mnie, że coraz więcej Kandydatów trafia do nas z polecenia. Są to krewni, przyjaciele i znajomi naszych pracowników, którzy dzięki pozytywnej rekomendacji,  chcą również u nas pracować.

Jak łamać społeczne stereotypy i budować przyjemną relację między pracownikiem z Ukrainy a pracodawcą, pracownik z Polski i Ukrainy, między konsument – pracownik z Ukrainy?

Obserwujemy dobrą współpracę między pracownikami z obu krajów. Pracodawcy wysoko cenią cudzoziemców za ich wkład. Ukraińcy szybko się asymilują, uczą języka. Bardzo często są dobrze przyjmowani przez polskich kolegów, którzy sami z siebie pomagają im w adaptacji. Często występuje element ciekawości, wymiany doświadczeń, dostrzeganie lekkich różnić kulturowych. Oczywiście zdarzają się nieprzyjemne incydenty, ale ich liczba jest znikoma i nie odbiega od średniej obserwowanej przy rekrutacjach tylko polskich pracowników.

Kluczem do zbudowania dobrych relacji są: otwarta komunikacja, transparentność, brak dyskryminacji w zakresie przydzielanych obowiązków, wynagradzania itp.

 

Więcej wpisów

Zmiany pokoleniowe na rynku pracy – czy rzeczywiście musimy się tego obawiać?

Wyzwania rekrutacji w sektorze BPO

Wyzwania rekrutacji w sektorze BPO

Zgodnie z przewidywaniami ekspertów, Polska będzie działać dla sektora BPO/SSC jak magnes, jeszcze przez lata. Stosunek jakości wykonywanej pracy do jej kosztów w naszym kraju, jest szczególnie atrakcyjny dla firm, które optymalizują modele biznesowe, stawiając przy tym na efektywność. Dzięki temu, sektor BPO/SSC stał się jedną z najszybciej rozwijających się branż w Polsce i jednocześnie branżą, która działa na bardzo wymagającym i konkurencyjnym rynku pracowników. Firmy i ich partnerzy biznesowi, chcąc nadążyć za wymaganiami i potencjałem biznesowym w sektorze, inspirują podejściem do rekrutacji i zatrzymania pracowników. Wprowadzają świeżość i kulturę pracy, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom kandydatom i pracownikom. Centra korzystają z wypracowanych rozwiązań na różnych rynkach w najbardziej nowoczesnych organizacjach, modyfikują swoje podejście dostosowując je do lokalnych rynków, a do tego cały czas pracują nad wizerunkiem branży. Tak BPO/SSC stara się być jak najsilniejszym magnesem dla Kandydatów. Warto przyjrzeć się specyfice sektora i czerpać z ich wniosków w obszarze HR – komentuje Ewa Przybylska, Dyrektor ds. Rozwoju Rekrutacji Stałych w Grupie Progres.

Skąd biorą się negatywne opinie o pracy w sektorze BPO ?

Sektor Business Process Outsourcing  w Polsce należy do jednego z najszybciej rozwijających się w Europie Środkowo-Wschodniej. Chociaż oferuje coraz więcej etatów na różnym poziomie stanowisk, to dla przysłowiowego Kowalskiego ciągle kojarzy się z niskopłatną pracą na open space w call-center, głównie dla studentów bez lub z małym doświadczeniem zawodowym, którzy posługują się biegle językami obcymi. Kolejnymi zarzutami pod adresem sektora BPO są krótkoterminowe umowy oraz brak możliwości rozwoju zawodowego. Często jednak te negatywne opinie mają niewiele wspólnego z rzeczywistością.

Prawdą jest, że początkowo branża kładła nacisk głównie na znajomość języków obcych, a doświadczenie zawodowe schodziło na drugi plan. Jednak obecnie BPO to nie tylko sektor dedykowany lingwistom. Z powodu wzrostu zaawansowania przetwarzanych operacji, nasi Klienci poszukują doświadczonych Kandydatów z branży HR, finansów, księgowości, sprzedaży czy też IT.

Pracę w omawianym sektorze znajdą więc zarówno osoby, które posiadają doświadczenie zawodowe oraz te, które stawiają pierwsze kroki na rynku pracy. Dla nowicjuszy praca w BPO jest wręcz doskonałym miejscem zatrudnienia, które często oferuje pakiety szkoleniowe oraz wsparcie w początkowym okresie adaptacji. Istotna dla tej grupy jest również możliwość zdobycia unikatowych kompetencji, praca w międzynarodowym środowisku oraz poznanie korporacyjnych zasad funkcjonowania – te wszystkie elementy dają solidne podstawy do dalszej ścieżki kariery. Warto wspomnieć też o bogatych pakietach socjalnych – m.in. prywatnym ubezpieczeniu zdrowotnym, kartach sportowych, współfinansowaniu edukacji oraz pakietach motywacyjnych.

Natomiast Kandydaci mający bogatsze doświadczenie zawodowe w sektorze BPO, mogą liczyć na różnorodne szkolenia z zakresu rozwoju zarówno kompetencji twardych i miękkich, realne możliwości awansu na stanowiska kierownicze oraz, co bardzo istotne, możliwość poznania specyfiki pracy u klientów z wielu obszarów. Otwiera to drogę do pracy, również poza granicami kraju.

W czym tkwi wyzwanie w rekrutacji do tej branży?

W związku z dynamicznym rozwojem obszaru BPO oraz postępującym rynkiem Kandydata, rekrutacje w tym sektorze stają się coraz większym wyzwaniem. Masowe rekrutacje mniej doświadczonych Kandydatów ze znajomością języków obcych, czy też rekrutacje na stanowiska specjalistyczne ze znajomością mało popularnych języków obcych, jak na przykład język fiński czy duński, to twardy orzech do zgryzienia. Utrudnieniem jest również niż demograficzny oraz postępująca emigracja zarobkowa, co skutkuje zmniejszającą się liczbą dostępnych na rynku Kandydatów. Dodatkowo fakt, że Kandydaci mają coraz większe oczekiwania finansowe i widoczna jest presja płacowa na pracodawcach, nie ułatwia zadania. Nic więc dziwnego, że rekruterzy korzystają z wszelkich dostępnych środków, aby dotrzeć do poszukiwanych Kandydatów. Publikacja ogłoszeń, wysyłanie wiadomości zachęcających do rozmowy na temat rekrutacji do potencjalnych Kandydatów, za pomocą portali społecznościowych takich jak LinkedIn, GoldenLine, Branded.me czy nawet Facebook, nie są już kluczem do sukcesu.

Doświadczony rekruter, który chce osiągnąć sukces powinien budować i utrzymywać cenną sieć kontaktów z Kandydatami i budować sieć poleceń.

Łukasz Karaszewski
Menedżer projektów rekrutacyjnych

 

Jakie są pożądane cechy osobowości idealnego pracownika z perspektywy Pracodawcy w sektorze BPO?

Specyfika samej branży wymaga zarówno umiejętności pracy w grupie, jak i dużej samodzielności. Do kolejnych niezbędnych kompetencji zaliczyć można kreatywność, przejmowanie inicjatywy, a także łatwość w dostosowaniu się do obsługi kilku procesów, czyli nieodzowna jest otwartość na zmiany. Wielu Przedsiębiorców zaznacza, że istnieje konieczność ciągłego dbania o zadowolenie Klienta i elastycznego podejścia na niestabilną sytuację rynkową. Rozwijając się w outsourcingu trzeba także charakteryzować się zdecydowaniem w działaniu i zaangażowaniem. Nie jest to praca jedynie dla osób rozpoczynających swoją karierę zawodową. Istnieje duża szansa na międzynarodową karierę dla zatrudnionych, którzy są zorientowani na potrzeby Klienta. Pracodawcy cenią u Kandydatów, takie cechy jak determinacja w dążeniu do wyznaczonych celów i swoboda w sposobie wykonywania powierzonych zadań. Kluczowym wymogiem pożądanym w sektorze BPO jest swoistość funkcjonowania w wielokulturowym otoczeniu, komunikatywność oraz zdolność adaptacji do nowych warunków. Multinarodowy styl pracy obliguje również pracowników do szybkiego przyswajania wiedzy oraz znajomości zagadnień informatycznych, ponieważ system działania tego typu procesów biznesowych opiera się na wyuczeniu określonych procedur i wsparciu zintegrowanego oprogramowania.

W jaki sposób zachęcać osoby do pracy w sektorze BPO?

Centra outsourcingowe rozwijają się w Polsce w dynamicznym tempie, a sam biznes kształtuje się na różnych płaszczyznach. Największą wartością dodaną dla Pracodawców są umiejętności językowe pracowników, które pozwalają na różnorodność obsługiwanych zleceń. Istnieje wielki potencjał w wyprowadzaniu procesów na zewnątrz i powierzaniu ich profesjonalistom. Wypracowane doświadczenie w międzynarodowym środowisku ułatwia realną perspektywę awansu zawodowego oraz nieustanne podnoszenie swoich kwalifikacji. Osoba zatrudniona w mniejszej firmie jest przywiązana do konkretnej branży i jednego przedsiębiorstwa. Natomiast będąc uczestnikiem globalnego procesu często zmieniają się obsługiwane projekty oraz przybywa ilość Klientów, którzy chcą delegować zadania poza obszar firmy, co wpływa na rozmaitość wykonywanych obowiązków z wielu dziedzin. Praca w centrum BPO daje szanse na udział w szkoleniach, migracjach oraz wyjazdach służbowych do innych części świata. Jest to idealna okazja, by zetknąć się z różnymi kręgami kulturowymi. W dzisiejszych czasach jest to ważny aspekt z punktu widzenia Pracodawcy na przyciągnięcie Kandydatów w tej branży. Młodzi ludzie cenią sobie niezależność, możliwość funkcjonowania w wielokulturowym środowisku, a także poznanie korporacyjnego stylu zarządzania. Taki charakter pracy umożliwia przede wszystkim zdobycie unikatowych kompetencji, przyswojenie specjalistycznej wiedzy i w efekcie wyszkolenie się w wąskiej dziedzinie, wyszukanej niszy rynkowej. Dodatkową gratyfikacją zachęcającą szeroką rzeszę Kandydatów do podjęcia zatrudnienia w tej strukturze są oferowane benefity pozapłacowe. Do najbardziej popularnych należą pakiety medyczne i relokacyjne, karty sportowe, dodatkowe ubezpieczenia na życie oraz dofinansowanie do certyfikatów specjalistycznych czy kursów językowych.

Karolina Idczak
Specjalista ds. Rekrutacji

 

„Trójmiasto to miejsce z charakterem. W Gdańsku od wieków słychać wiele języków, a ludzie tu mieszkający od zawsze chcieli porozumieć się z  przybyszami z daleka. Miasto które od zawsze było ważnym węzłem komunikacyjnym Europy, ukształtowało ludzi, którzy dążą do zrozumienia innych – ich języka, myśli, kultury. To sprawia, że każdy czuje się tutaj jak w domu, a w całej Polsce Gdańsk postrzegany jest jako miejsce przyjazne i przyciągające – jak port” tak Miłosz Floriański opisuje miasto, do którego rekrutuje osoby z całej Polski i zagranicy. Ciekawa narracja i atencja dla każdego sposobu komunikacji z kandydatem. Takie metody pozwalają się wybić pracodawcy, przyciągnąć uwagę i zainteresować. Poszukiwania na rynku kandydatów są coraz bardziej wyrafinowane nie tylko nad morzem, ale we wszystkich regionach naszego kraju, dlatego przygotowywanie i wdrożenie komunikacji, która jest jak świeża bryza na zagęszczonym rynku, to obowiązkowy element dla sektora. Dodatkowo sieć kontaktów, zaangażowanie, kreatywność i współpraca w zespole partnera rekrutacyjnego powodują, że kolejne perły i unikatowi kandydaci trafiają na pokład sektora usług BPO/ SSC.

 

Więcej wpisów

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych przez Grupę Progres Sp. z o.o. Administratora danych osobowych, w celach związanych z uczestnictwem w konferencjach i innych wydarzeniach oraz w celach marketingowych i statystycznych, przesłania informacji handlowych. Wyrażam zgodę na udostępnienie moich danych osobowych partnerom Grupy Progres Sp. z o.o, w celu otrzymywania od nich informacji handlowych. Więcej informacji na temat celu i sposobu przetwarzania Państwa danych osobowych przez Grupę Progres Sp. z o.o znajduje się TUTAJ.