Przyszłość rynku pracy. Przygotujmy się na nadchodzące zmiany – „First step into the future”

22 listopada 2018

Rynek pracy czeka prawdziwa rewolucja. Nawet 75 proc. zawodów, które pojawią się w ciągu najbliższych 10 lat, będzie dla nas zupełną nowością. Obecni uczniowie to przyszli menedżerowie i przedsiębiorcy, których ścieżka zawodowa, będzie toczyła się już w innej rzeczywistości. Jak mogą się do tego przygotować? Na to pytanie, podczas warsztatów „First step into the future odpowiedziała Magdalena Białek, Kierownik Regionu Rekrutacji Stałych w Grupie Progres.

Rynek specjalistów

Już w 2020 r. rynkiem pracy, będą rządzić specjaliści. Wśród najbardziej poszukiwanych profesji znajdą się pracownicy rynku informatycznego i telekomunikacyjnego, a także osoby, których praca związana jest z biotechnologią oraz energetyką. W TOP 10 polskich zawodów 2020 znaleźli się: specjalista w branży IT, biotechnolog, logistyk, Inżynier elektrotechnologii, lekarz / pracownik usług medycznych, trener personalny, specjalista ds. finansowych / doradca ds. finansów osobistych, analityk big data, grafik komputerowy i pracownik naukowy. Przewiduje się, że w 2030 r. największą popularnością wśród pracodawców cieszyć się będą eksperci z zakresu energii odnawialnych, medycy i oczywiście rozwoju technologii. Nie zabraknie również analityków cyber-miast czy menedżerów ds. rozwoju sztucznej inteligencji.

„First step into the Future / Pomeranian Employer’s Business & Economy Week”

Mając pełną świadomość nadchodzących zmian, każdy poważny beneficjent rynku pracy powinien wspierać działania, które pozwolą nam się do nich przygotować. Magdalena Białek,  Kierownik Regionu Rekrutacji Stałych w Grupie Progres podczas wydarzenia „First step into the Future / Pomeranian Employer’s Business & Economy Week” poprowadziła warsztaty dla blisko 30 uczniów z gdańskich szkół ponadgimnazjalnych, których zadaniem było pobudzenie ich kreatywność poprzez konfrontację z wyzwaniami wymagającymi wyjątkowej zaradność. Przyszli menedżerowie i przedsiębiorcy poznali prognozy dot. przyszłości rynku pracy, dowiedzieli się jak istotne będą działania związane z rekrutacją pracowników oraz zarządzaniem ludźmi. Młodzi uczestnicy poznali odpowiedzi na pytania: k obecnie istniejące zawody będą najbardziej poszukiwane? Jakie nowe profesje pojawią się już za kilka lat i jaką ścieżkę kariery warto wybrać ?

Warsztaty „First step into the Future / Pomeranian Employer’s Business & Economy Week” odbywają się w dniach 19-23 listopada 2018 r. w siedzibie organizacji „Pracodawcy Pomorza”. Prowadzone są w języku angielskim przez grono wyjątkowych mentorów biznesu, którzy pomagają młodzieży wejść w tajniki biznesu, opowiadając m.in. o zarządzaniu zasobami ludzkimi, komunikacji biznesowej, świadomości międzykulturowej, marketingu i promocji, zarządzaniu projektowym, instrumentach i instytucjach finansowych.

Przedsięwzięcie finansuje Miasto Gdańsk, współorganizator wydarzenia, a także partnerzy do grona, których należy również Grupa Progres.  Zadanie rekrutowania uczniów do warsztatów realizowali nauczyciele z poszczególnych szkół. Wybierali uczniów z klas III i IV, kierując się kilkoma wyznacznikami: bardzo dobrą znajomością języka angielskiego, poziomem wiedzy umożliwiającym ich zwolnienie z zajęć szkolnych w terminie warsztatów, wykazanie zainteresowaniem przedsiębiorczością, ekonomią.

 

Więcej wpisów

Przywileje jakie niesie ze sobą posiadanie Niebieskiej Karty UE

Przywileje jakie niesie ze sobą posiadanie Niebieskiej Karty UE

W ostatnim czasie coraz częściej słychać o Blue Card, Niebieskiej Karcie UE, czyli Karcie pobytu dla wysokich kwalifikacji. Coraz więcej cudzoziemców składa wnioski o takowe zezwolenie na pobyt czasowy, dostrzegając w nim szansę na rozwój zawodowy w krajach UE. Czym jest Niebieska Karta UE? Kto może się o nią ubiegać? Co zyskujesz dzięki Niebieskiej Karcie UE?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych przez Grupę Progres Sp. z o.o. Administratora danych osobowych, w celach związanych z uczestnictwem w konferencjach i innych wydarzeniach oraz w celach marketingowych i statystycznych, przesłania informacji handlowych. Wyrażam zgodę na udostępnienie moich danych osobowych partnerom Grupy Progres Sp. z o.o, w celu otrzymywania od nich informacji handlowych. Więcej informacji na temat celu i sposobu przetwarzania Państwa danych osobowych przez Grupę Progres Sp. z o.o znajduje się TUTAJ.

 
;