Prezenty dla pracowników na Święta — czy to dobry zwyczaj?

14 grudnia 2022

Upominki świąteczne to tradycja, bez której trudno wyobrazić nam sobie Boże Narodzenie. Pod choinką w niemalże każdym polskim domu można znaleźć starannie zapakowane paczki. Okazuje się, że prezenty mogą czekać na nas także pod firmowymi, świątecznymi drzewkami. Czy prezenty firmowe na Święta to dobry pomysł? Co warto podarować pracownikom na Boże Narodzenie? I czy to jedyny świąteczny zwyczaj, który obchodzimy w gronie współpracowników? Sprawdźmy to!

 

Czy prezenty firmowe to dobry pomysł?

Obdarowywanie klientów i kontrahentów upominkami w okresie świątecznym to dla wielu firm już tradycja. Kartki bożonarodzeniowe z podziękowaniami za dotychczasową współpracę i życzeniami pomyślności na Nowy Rok, małe firmowe gadżety, ręcznie robione bombki z logo — to miłe gesty, które z roku na rok praktykuje coraz więcej przedsiębiorstw. Podobnie jest z prezentami dla pracowników. I trudno doszukiwać się w tym zwyczaju negatywnych aspektów. W końcu lubimy dostawać prezenty i czuć się docenionymi, szczególnie w tak wyjątkowym czasie, jakim jest Boże Narodzenie.

 

Dlaczego warto dawać pracownikom prezenty świąteczne?

Wspomnieliśmy już o tym, że podarunek bożonarodzeniowy to miły gest. Trudno się z tym nie zgodzić, choć to tylko jedna spośród wielu zalet tego zwyczaju. Tu warto wspomnieć także o:

  • budowaniu pozytywnego wizerunku pracodawcy,
  • wzmacnianiu relacji i lojalności między pracownikiem a firmą,
  • wzbudzaniu poczucia ważności i docenienia wśród pracowników,
  • zwiększeniu zaangażowania w wykonywane obowiązki.

 

Co podarować pracownikom na Święta? — Oryginalne pomysły na świąteczne prezenty dla pracowników

Prezenty dla pracowników powinny być przede wszystkim przemyślane. Oczywiście, możesz postawić na klasyczne rozwiązania — gadżety i bombki z logo, jednak to prezenty, których każdy może się spodziewać i niekoniecznie wszyscy się z nich ucieszą. Chcesz naprawdę wyróżnić swoich pracowników? Postaw na nieoczywiste prezenty świąteczne, np.:

  • voucher na masaż, który przyda się zarówno pracownikom biurowym, jak i produkcyjnym,
  • planner książkowy na przyszły rok z motywacyjnymi sentencjami,
  • długopis lub pióro z grawerem,
  • zabawne, a jednocześnie praktyczne gadżety, np. bawełniane torby na zakupy ze spersonalizowanym nadrukiem,
  • rzemieślnicza kawa ziarnista.

 

Jak inaczej obdarowywać się prezentami w firmie?

Jeśli z jakichkolwiek powodów nie jesteś przekonany do wręczania pracownikom prezentów od firmy na Święta, nie oznacza to, że musisz zupełnie zrezygnować z tej miłej tradycji. Mamy dla Ciebie ciekawą alternatywę, która cieszy się popularnością szczególnie w licznych zespołach. Co to takiego? Losowanie prezentów! Niech każdy dział lub nawet cała firma weźmie udział w losowaniu, po którym obdarujecie się wzajemnie małym upominkiem. Ustalcie wcześniej symboliczną kwotę, której nie może przekraczać prezent. Nikt też nie musi wcale wiedzieć, od kogo dostał świąteczną paczuszkę. Takie prezenty niespodzianki mogą sprawić naprawdę dużo radości, a Ty, jako pracodawca, oszczędzisz sobie zachodu związanego z szukaniem odpowiednich prezentów dla pracowników.

 

Firmowe spotkanie wigilijne — miła tradycja czy obowiązek pracodawcy?

Innym, równie popularnym pomysłem na obchodzenie Świąt Bożego Narodzenia w firmie jest organizowanie Wigilii pracowniczej. Zazwyczaj odbywa się ona tuż przed Świętami. To okazja do spotkania w gronie współpracowników i spędzenia czasu wyjątkowo, inaczej niż na co dzień. Wigilie firmowe mogą odbywać się w formie uroczystej kolacji lub wspólnego wyjścia, np. na kręgle. Ciekawym pomysłem jest też zorganizowanie kuligu i ogniska. I choć to dość nietypowa forma spędzania Wigilii firmowej, jesteśmy przekonani, że jeśli zdecydujesz się na taką alternatywę, frekwencja pozytywnie Cię zaskoczy!

Więcej wpisów

Czy umowa zlecenie wlicza się do lat pracy i emerytury

Czy umowa zlecenie wlicza się do lat pracy i emerytury

Jeśli czytasz ten artykuł, prawdopodobnie zastanawiasz się, czy umowa zlecenie wpływa na Twoje lata pracy i emeryturę. Umowy zlecenie są powszechnie stosowane w Polsce, ale wciąż budzą wiele pytań. Dlatego postanowiliśmy rozwiać Twoje wątpliwości i dostarczyć Ci informacji, które pomogą Ci zrozumieć, jak umowa zlecenie wpływa na Twoją przyszłą emeryturę.

Kobiety w miejscu pracy – wiceprezeski, dyrektorki i kierowniczki: feminatywy na straży równości zawodowej

Kobiety w miejscu pracy – wiceprezeski, dyrektorki i kierowniczki: feminatywy na straży równości zawodowej

Równość zawodowa – dlaczego warto mówić o feminatywach? Feminatywy to żeńskie gramatyczne odpowiedniki nazw zawodów, które umożliwiają lepsze wyrażanie tożsamości zawodowej kobiet. Ich stosowanie ma kluczowe znaczenie w kwestii równości zawodowej. Pozwala na docenienie kobiet za ich kompetencje i osiągnięcia, co wpływa na wzrost ich samooceny i motywacji. Mówiąc o feminatywach, uczestniczymy w tworzeniu kultury organizacji, która promuje równość płci i przyczynia się do eliminacji dyskryminacji ze względu na płeć. Dzisiaj mamy dyrektorki, kierowniczki i wiceprezeski — kobiety sukcesu, które swoimi kompetencjami absolutnie nie odstają od swoich kolegów z pracy.

Zawody przyszłości – ranking 2023

Zawody przyszłości – ranking 2023

Zawody przyszłości – to temat, który interesuje nie tylko ekspertów, lecz mnóstwo młodych ludzi. Nie da się ukryć, że świat wprost pędzi do przodu. Coraz częściej i szybciej pojawiają się więc nowe specjalizacje i zawody, które mają szansę stać się kluczowe w przyszłości. Jakie zawody będą na topie w najbliższych latach, a jakie stracą na znaczeniu? W jakim kierunku warto się kształcić? Na te i wiele innych pytań postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszym artykule.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych przez Grupę Progres Sp. z o.o. Administratora danych osobowych, w celach związanych z uczestnictwem w konferencjach i innych wydarzeniach oraz w celach marketingowych i statystycznych, przesłania informacji handlowych. Wyrażam zgodę na udostępnienie moich danych osobowych partnerom Grupy Progres Sp. z o.o, w celu otrzymywania od nich informacji handlowych. Więcej informacji na temat celu i sposobu przetwarzania Państwa danych osobowych przez Grupę Progres Sp. z o.o znajduje się TUTAJ.

 
;