fbpx

Piotr Zając dla miesięcznika Benefit „Dywersyfikacja kluczem do sukcesu”

9 kwietnia 2019

PROGRES

„Nowoczesne przedsiębiorstwa, kreujące trendy z zakresu zarządzania pracownikami, wyznają, panującą również w Grupie Progres, zasadę dywersyfikacji, także pod kątem planowania zatrudnienia.” Czytamy w najnowszym numerze miesięcznika Benefit. Piotr Zając, Prezes Grupy Progres, na łamach magazynu skomentował kwestię młodych pracowników, będących wyzwaniem i szansą dla pracodawców.

– Organizacja, która nie otwiera się na ludzi młodych stoi w miejscu, w konsekwencji może zniknąć z rynku, bo nie poradzi sobie z postępową konkurencją. Tę zależność rozumie coraz więcej firm oraz instytucji, które w czasach braków kadrowych i starzejącego się społeczeństwa chętnie zatrudniają młodych, dając im szansę rozwoju w swoich strukturach – podkreślił Piotr Zając, Prezes Grupy Progres.

W komentarzu eksperckim „Młodzi pracownicy szansą i wyzwaniem dla polskich firm” przeczytamy o podejściu osób młodych do pracy, które może zaskoczyć. Trzeba jednak mieć świadomość, że to, co dla managerów zarządzających firmą może wydawać się nietypowe, dla kandydatów, którzy dopiero zdobywają doświadczenie zawodowe jest standardem. Charakterystyczne dla nich jest powszechne przestrzeganie zasad work – life balance. Co więcej, praca choć ważna, powinna być dostosowana do trybu ich życia, nie odwrotnie. A to wymusza na firmach skoncentrowanie się na stworzeniu odpowiedniej infrastruktury i innowacyjnego środowiska pracy oraz uwzględnieniu niestosowanych dotychczas form pracy np. częściowo lub w całości zdalnej.

Prezes Piotr Zając zaznaczył, że „mieszanie struktury organizacyjnej poprzez angażowanie osób bez większego doświadczenia na stawiskach niższego oraz średniego szczebla z doświadczoną kadrą nie jest łatwe i nie trudno tutaj o błędy. Jeśli jednak zrobimy to wg. określonego planu i przy wsparciu specjalistów, którzy takie procesy już przeprowadzali, szybko zauważymy efekty przekładające się na wzmocnienie pozycji firmy na rynku.”

Więcej na temat dialogu firm z osobami młodymi na rynku pracy w miesięczniku Benefit.

Miesięcznik Benefit jest dedykowany profesjonalistom, dla których praca w Dziale Kadr i zarządzanie zasobami ludzkimi, to ciągłe poszukiwanie lepszych rozwiązań dla firmy i ludzi ją tworzących. Szerokie spektrum poruszanych w piśmie tematów, od nowoczesnych technik zarządzania po regulacje prawno-podatkowe, stanowi niezastąpione źródło eksperckiej wiedzy.

Więcej wpisów

Czy Dress Code jest nadal ważny?

Od zarania dziejów ubiór był czymś, co pomagało ludziom wyróżnić się z tłumu, ukryć mankamenty urody bądź też pokazać to, czym chcielibyśmy się pochwalić. Każdemu także znane jest powiedzenie „jak Cię widzą, tak Cię piszą” co tylko...

czytaj więcej

Życzenia świąteczne

Pełnych ciepła, spokoju i radości Świąt Bożego Narodzenia, a w nadchodzącym Nowym Roku, szczęścia oraz samych sukcesów na polu zawodowym i osobistym Życzą Zarząd... czytaj więcej
;