Dobra oferta zawsze przyciągnie pracownika / BSS Forum w Gdyni

18 stycznia 2018
PROGRES

Rynek pracy w ostatnich latach dynamicznie się zmienia. Coraz więcej firm ma problemy ze sprawnym rekrutowaniem pracowników, dotyczy to także dynamicznie rozwijającego się sektora nowoczesnych usług biznesowych. Już 25 stycznia na konferencji BSS Forum w Gdyni eksperci Grupy Progres w formie warsztatu przedstawiać będą kluczowe zasady tworzenia atrakcyjnej oferty pracy. Cenna wiedza może się okazać receptą na trudne czasy „rynku pracownika”.

Sytuacja rynkowa, demograficzna, a jednocześnie dynamika rozwoju sektora usług dla biznesu powoduje, że zmieniają się uwarunkowania pozyskiwania kadry. Przy obecnym poziomie konkurencyjności, kiedy pracodawcy nie mają już możliwości chodzenia na skróty, działają w oparciu o schematy. Dzisiaj ofertę pracy trzeba odpowiednio skonstruować, później umiejętnie na rynku sprzedać. Jak to zrobić? W codziennej pogoni warto się na chwilę zatrzymać i zastanowić, co może sprawić, że kandydat wybierze właśnie nas, a nie konkurencję. Co takiego mamy do zaoferowania i co jest dla niego wartością? Grupa Progres od ponad 15 lat skutecznie wspiera rosnące wciąż grono klientów w tworzeniu ofert i środowiska pracy, które spotykają się z dużym zainteresowaniem kandydatów. Jak to robimy? Naszą wiedzą i doświadczeniem w tym zakresie podzielimy już 25 stycznia podczas warsztatu, który odbędzie się w ramach BSS Forum w Gdyni.

Nasi prelegenci:

Rock Your Business! Do zobaczenia na miejscu!

http://bssforum.com/

 

Więcej wpisów

Szczególny tryb wydawania zezwoleń na pobyt czasowy i pracę

Szczególny tryb wydawania zezwoleń na pobyt czasowy i pracę

Szczególny tryb wydawania zezwoleń na pracę, wprowadzony ustawą zmieniającą lub specustawą dotyczy dwóch sytuacji. W pierwszym przypadku szczególny tryb udzielenia zezwolenia na pobyt czasowy i pracę dotyczy każdego cudzoziemca, który złożył wniosek na zezwolenie jednolite przed 01.01.2021 i jego sprawa nie została rozpatrzona przed 29.01.2022 (przed wejściem w życie ustawy zmieniającej).

Zmiana zezwolenia na pobyt czasowy i pracę – co znowelizowano?

Zmiana zezwolenia na pobyt czasowy i pracę – co znowelizowano?

Dzisiejszy wpis dotyczy tylko zmiany decyzji w przypadku zezwoleń na pobyt czasowy i pracę. W pozostałych przypadkach, w sytuacji innych zezwoleń na pobyt nie jest możliwa zmiana decyzji, a jedynie złożenie nowego wniosku. Zezwolenie na pobyt czasowy i pracę co do zasady jest wydawane na okres 3 lat. A co jeśli w ciągu tego czasu zmienią się warunki pracy lub sam pracodawca? Z pomocą przychodzi nowelizacja przepisów, która weszła w życie w dniu 29 stycznia 2022 roku.

Typy zezwoleń na pracę

Typy zezwoleń na pracę

Jesteś przedsiębiorcą? Masz firmę w Polsce i chcesz zatrudnić cudzoziemca spoza UE, który nie jest objęty procedurą uproszczoną? Musisz pozyskać dla niego odpowiednie zezwolenie, ale nie wiesz jakie? Wszystkie odpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule.

;