Z dziennika rekrutera: Jak w 10 dni pozyskać kandydata, którego nie ma?

19 stycznia 2018
PROGRES

„Dostałam właśnie zaproszenie od szefa na ważne spotkanie dotyczące planów rozwoju firmy. Priorytet: wysoka ważność, więc chyba szykuje się coś większego. Na spotkaniu od razu padają konkrety. Mamy nowego klienta, potrzebujemy szybko zbudować kilkunastoosobowy dział Customer Service, składający się z osób biegle władających językami obcymi. Chodzi o włoski, holenderski, francuski. Myślę sobie – pięknie, kręcimy w firmie kolejny film z serii Mission impossible? Specjaliści do działu Customer Service – OK., ale z takimi językami? Mam ochotę zapytać szefa czy w ogóle zdaje sobie sprawę z tego, co się aktualnie dzieje na rynku, ale zdążył zakończyć spotkanie dodając: „Pierwsze osoby powinniśmy mieć na pokładzie w ciągu 6-8 tygodni. Do dzieła!”

Zabieram się do pracy. Znając realia rynkowe, pierwszych kandydatów powinniśmy mieć fizycznie na rozmowach maksymalnie w ciągu kilkunastu dni. Siadam od razu do oferty. Trzeba ją dobrze skonstruować, żeby miała szansę przebicia się w gąszczu setek innych. Muszę zrobić sobie mocną kawę i pomyśleć: jak ją napisać? co w niej umieścić żeby odpowiedział na nią ktoś, kogo szukamy? Przy ostatnich rekrutacjach spływały CV, które w ogóle nie miały pokrycia z naszymi wymaganiami – straciliśmy mnóstwo czasu i pieniędzy. Trzeba profesjonalnie opisać każdy z obszarów – zakres obowiązków, benefity, wymagane i niezbędne kompetencje. Może podać też widełki płacowe?  – wielu przecież tego dzisiaj oczekuje.

A może poszukać pomocy z zewnątrz? Moja znajoma z innej firmy wspominała ostatnio, że oni też długo dojrzewali do współpracy z firmą HR-ową, ale ostatecznie są bardzo zadowoleni. To pozwala znacznie sprawniej zamykać rekrutacje. Dzięki tej współpracy znacznie zwiększyli zasięg oddziaływania i kanały dotarcia do kandydatów, co przy obecnych realiach rynkowych jest konieczne. 

No cóż, zrobię sobie tą kawę, bo z tego co widzę, na pewno mi się przyda i zabieram się do pracy…”
Czy to wydaje się Wam znajome? Jeśli z takimi wyzwaniami mierzycie się na co dzień i sami zastanawiacie się często jak wygrać walkę o kandydata zapraszamy na nasz warsztat. Już 25 stycznia podczas konferencji The BSS Forum w Gdyni w gronie ekspertów z GRUPY PROGRES opowiemy o 7 (wcale nie magicznych) zasadach tworzenia atrakcyjnej oferty pracy, która daje przewagę na rynku i pozwala podnieść efektywność rekrutacji.

 

Do zobaczenia w Gdyni!


Monika Budziszak, Kierownik Regionu w Grupie Progres

Więcej wpisów

Wzrost branży spożywczej w Polsce

Wzrost branży spożywczej w Polsce

Świat stoi przed ryzykiem największego od II Wojny Światowej kryzysu żywnościowego. Przywódcy państw jako priorytet traktują zapewnienie bezpieczeństwa swoim obywatelom i szukają rozwiązań, które pomogą usamodzielnić się gospodarczo. Czy nowo powstała Krajowa Grupa Spożywcza S.A. sprosta temu zadaniu? W jakim stopniu spółka przyczyni się do zmian w sektorze spożywczym i na rynku pracy? Jak się do tego przygotować? Znajdźmy odpowiedzi!

Praca sezonowa na wakacje — wszystko, co warto wiedzieć

Praca sezonowa na wakacje — wszystko, co warto wiedzieć

Wakacje to nie tylko czas wypoczynku w ciepłych krajach i urlopów w egzotycznych kurortach. Lato to także najpopularniejszy okres, jeśli chodzi o łapanie dodatkowych możliwości zarobkowych. Praca sezonowa na wakacje jest bardzo popularna szczególnie wśród młodzieży — świeżo upieczonych studentów i starszych licealistów. Jeśli i Ty zastanawiasz się nad taką formą zarobku, zobacz, co warto o niej wiedzieć i na co uważać. Sprawdź, jakie prace sezonowe mamy w naszej ofercie i zacznij legalną, wakacyjną pracę od zaraz!

Podsumowanie XIX edycji konferencji Kursu na HR

Podsumowanie XIX edycji konferencji Kursu na HR

Pond 600 uczestników, dyskusje na czacie, 7 panelistów, 4 przedstawicieli świata nauki, biznesu i samorządu biorących udział w debacie oraz występy gości specjalnych. Tak wyglądała XIX edycja Kursu na HR – konferencji organizowanej przez Grupę Progres, której motywem przewodnim było hasło Quo Vadis HR? Wojna, pandemia, migracje, prawo. Przeczytaj więcej!

;