Jaki jest trójmiejski sektor usług dla biznesu?

22 stycznia 2018

Trójmiejski sektor usług dla biznesu

Dynamiczny, rozwijający się, nowoczesny, z perspektywą wzrostu na najbliższych kilka lat. Tak, wszyscy się  z tym zgodzimy i potwierdzają to również statystyki. Trójmiasto jest obecnie czwartym rynkiem w Polsce pod względem zatrudnienia – w sektorze pracuje już ponad 21 tys. osób. Co istotne, na rynku pojawiają się wciąż nowi inwestorzy z tej branży, ale bardzo dynamicznie rozwijają się też obecne już tutaj firmy. W praktyce przekłada się to na 2-3 tysiące nowych miejsc pracy, które generowała branża rok do roku w okresie kilku ostatnich lat.

A jaka jest oferta pracy kierowana do kandydatów tego sektora? Czy jest atrakcyjna i nadąża za wymaganiami kandydatów?

Dynamika rozwoju sektora usług dla biznesu powoduje, że zmieniają się uwarunkowania pozyskiwania kadry. Obecny poziom konkurencyjności  (żeby nie powiedzieć wojny o talenty) sprawia, że pracodawcy nie mają już możliwości chodzenia na skróty, działania w oparciu o utarte, znane schematy. Dzisiaj ofertę pracy trzeba umiejętnie na rynku sprzedać. Niewątpliwie powinna ona zawierać stałe elementy – jej podstawą jest określenie zadań na stanowisku, miejsca wykonywania pracy, oczekiwań względem kandydata – twardych i miękkich kompetencji. Ale na tym nie można już dzisiaj poprzestać. Świadomość kandydata rośnie, jasno i klarownie przedstawia on też swoje oczekiwania wobec pracodawcy. Czas kompromisów w rozumieniu „uchylimy rąbka tajemnicy oferty, a o reszcie opowiemy na spotkaniu rekrutacyjnym” – bezpowrotnie minął do czego pracodawcy muszą się niestety przyzwyczaić. Kiedyś pracodawca miał dostęp do kilkuset CV składanych na jedno stanowisko, dzisiaj bywa, że to pracownik ma dostęp do kilkuset ofert pracy na lokalnym rynku w jednym czasie. Wiele ofert jest wręcz identyczna. Te same formy przekazu, spójne wątki, warunki oferty. Niewiele je odróżnia.

Co zatem może zdecydować, że wybierze właśnie naszą ofertę?

W tym miejscu warto się na chwilę zatrzymać i zastanowić jakie są kluczowe zasady tworzenia dobrej oferty dla pracownika. Grupa Progres od 15 lat skutecznie wspiera rosnące wciąż grono klientów w tworzeniu ofert i środowiska pracy, które spotykają się z dużym zainteresowaniem kandydatów. Jak to robimy? Naszą wiedzą i doświadczeniem w tym zakresie podzielimy już 25 stycznia podczas warsztatu, który odbędzie się w ramach BSS Forum w Gdyni. Serdecznie zapraszamy do Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego, gdzie opowiemy o 7 kluczowych zasadach tworzenia dobrej oferty dla pracownika i zaprosimy Was do dyskusji.

Rock your business

Nie czekaj, aż inni zrobią to za Ciebie! Hasło przewodnie tegorocznej konferencji BSS Forum w Gdyni brzmi: Rock Your Business! A ja powiem więcej: Rock Your Offer – rozbujaj z nami swoją ofertę!

 

Do zobaczenia!


Magdalena Białek
Regionalny Kierownik Rekrutacji Stałych, Grupa Progres

Więcej wpisów

Przywileje jakie niesie ze sobą posiadanie Niebieskiej Karty UE

Przywileje jakie niesie ze sobą posiadanie Niebieskiej Karty UE

W ostatnim czasie coraz częściej słychać o Blue Card, Niebieskiej Karcie UE, czyli Karcie pobytu dla wysokich kwalifikacji. Coraz więcej cudzoziemców składa wnioski o takowe zezwolenie na pobyt czasowy, dostrzegając w nim szansę na rozwój zawodowy w krajach UE. Czym jest Niebieska Karta UE? Kto może się o nią ubiegać? Co zyskujesz dzięki Niebieskiej Karcie UE?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych przez Grupę Progres Sp. z o.o. Administratora danych osobowych, w celach związanych z uczestnictwem w konferencjach i innych wydarzeniach oraz w celach marketingowych i statystycznych, przesłania informacji handlowych. Wyrażam zgodę na udostępnienie moich danych osobowych partnerom Grupy Progres Sp. z o.o, w celu otrzymywania od nich informacji handlowych. Więcej informacji na temat celu i sposobu przetwarzania Państwa danych osobowych przez Grupę Progres Sp. z o.o znajduje się TUTAJ.

 
;