Grupa Progres wspiera najmłodszych

7 czerwca 2019
PROGRES
Pracownicy Grupy Progres chętnie włączają się w inicjatywy charytatywne, które mają na celu pomoc najbardziej potrzebującym. W miniony poniedziałek 3 czerwca 2019 r. odwiedziliśmy dom dziecka, Dom im. J. Korczaka w Gdańsku by przekazać podopiecznym najpotrzebniejsze rzeczy. Środki na ten cel zebraliśmy podczas firmowej loterii, w której aktywnie uczestniczyli nasi pracownicy.

Grupa Progres od lat prowadzi działania społeczne i jest za nie doceniana – w ubiegłym roku nasza firma kolejny raz otrzymała nagrodę w konkursie „Lodołamacze” za działania związane z aktywizacją osób niepełnosprawnych. W tym roku wsparliśmy m.in. Dom im. J. Korczaka w Gdańsku. To placówka opiekuńczo-terapeutyczna o zasięgu regionalnym, zapewniająca całodobową opiekę, wychowanie oraz specjalistyczną terapię, pomoc i wsparcie dzieciom niepełnosprawnym, a także przewlekle chorym w wieku od 0 do lat 12, pozbawionym stale lub okresowo opieki rodzicielskiej. Jest jedyną tego rodzaju placówką prowadzoną przez Samorząd Województwa Pomorskiego.

W akcję zbiórki środków dla Domu im. J. Korczaka zaangażowali się nasi pracownicy, którzy wzięli udział w loterii organizowanej z okazji corocznego spotkania pracowników firmy we Władysławowie. Dodatkowo Zarząd Grupy Progres podwoił zebraną kwotę. Ponadto do naszej akcji charytatywnej dołączył jeden z klientów Grupy Progres, który pragnie pozostać anonimowy. Dzięki temu wsparciu i ogromnemu zaangażowaniu mogliśmy przekazać jeszcze więcej najpotrzebniejszych rzeczy.

Cieszymy się, że nasze działania mają realny wpływ na lokalną społeczność i przyczyniają się również do poprawy sytuacji w grupie, która powinna być otoczona szczególną opieką oraz wsparciem. Dziękujemy za ciepłe przyjęcie Pani Dyrektor Ilonie Puckowskiej – Pociask, wszystkim pracownikom i podopiecznym tej placówki.

Więcej wpisów

Wartość pokolenia X na rynku pracy — jak go wykorzystać?

Wartość pokolenia X na rynku pracy — jak go wykorzystać?

Z jednej strony krótkie, z drugiej niezwykle wymowne — „X” określające pokolenie dzisiejszych 40-latków nie ma związku z niewiedzą na temat ich generacji. Wręcz przeciwnie. To znaczący symbol, za którym kryją się wielkie zmiany gospodarcze, niepewność jutra i silna motywacja do ciężkiej pracy. Sprawdźmy, jak cennym kapitałem dla firm mogą być przedstawiciele pokolenia X i poznajmy ich bliżej!

Milenialsi na rynku pracy — co warto o nich wiedzieć?

Milenialsi na rynku pracy — co warto o nich wiedzieć?

To ich czas! Milenialsi są w szczycie wieku produkcyjnego. Zakładają firmy, rozwijają sektor MŚP i stanowią największą grupę pracowników na rynku. W ramach naszego cyklu artykułów poświęconych poszczególnym pokoleniom na rynku pracy dzisiaj bliżej przyjrzymy się milenialsom. Jakimi są pracownikami? Jak postrzegają ich inne pokolenia? I w jakim stopniu wpłynęły na nich czasy, w których dojrzewali? Zapraszamy do świata „igreków”!

;