Czas na zmiany —najpopularniejsze
postanowienia noworoczne związane z pracą

PROGRES

Postanowienia noworoczne to już nie tylko obietnice trzymania diety i rzucenia palenia papierosów. Coraz częściej z końcem roku dajemy sobie słowo, że podejmiemy działania, które zaowocują naszym rozwojem osobistym i zawodowym. Jakie są najczęstsze z nich? Czy wszystkie postanowienia noworoczne związane z pracą są możliwe do zrealizowania? Podpowiadamy, jak podejść do zawodowych postanowień noworocznych, aby na koniec nowego roku z dumą przyznać — zrobiłem to!

Określaj sobie realne cele zawodowe.

Jeśli chcesz dotrzymać swoich noworocznych obietnic, załóż jak najbardziej realne cele. Nikt absolutnie nie chce podcinać Ci skrzydeł, jednak najczęściej to małe kroki okazują się skuteczne. Jeśli Twoje noworoczne postanowienia są związane z pracą; awansem i podwyżką, określ, jak bardzo prawdopodobne jest to, że uda Ci się ich dotrzymać i osiągnąć zamierzony cel. Może okaże się, że kiedy Ty zakładasz sobie awans na koordynatora zespołu, Twój niczego nieświadomy pracodawca właśnie przeprowadza zewnętrzną rekrutację na to stanowisko. Oszczędź sobie zawodu i przygotuj grunt do realizacji noworocznych postanowień zawodowych.

Stawiaj zdecydowane i zaplanowane kroki.

Określ, jakie kroki będziesz podejmować w danym miesiącu, aby zrealizować swój cel. Dobrym pomysłem jest stworzenie „harmonogramu realizacji obietnic noworocznych”, nawet jeśli masz jedno, ale konkretne postanowienie. Jeśli np. zakładasz, że do końca nowego roku zaczniesz pracę w innym dziale w obecnej firmie, zaplanuj swój każdy krok — dodatkowe szkolenie, rozmowę z przełożonym i przyszłym managerem. Swój harmonogram umieść na dużej kartce i zawieś ją w widocznym miejscu, np. w kuchni. Odznaczaj to, co już za Tobą. Motywuj się i napędzaj do działania!

Najpopularniejsze (i możliwe do zrealizowania) zawodowe postanowienia noworoczne

Zmiana pracy

To postanowienie najtrudniej jest zacząć realizować. Przy pomocy agencji rekrutacyjnej będzie to bardzo proste. Zajrzyj na nasz blog i zobacz, jakie mamy dla Ciebie wskazówki. Może któraś z nich okaże się na tyle pomocna, że wcielisz swoją obietnicę w życie szybciej, niż myślałeś? Napisz do nas, chętnie pomożemy Ci znaleźć odpowiednie, satysfakcjonujące stanowisko. W końcu po to jesteśmy! Zmiana pracy to krok milowy, ale z nami nie masz się czego bać. Brzmi jak realne postanowienie noworoczne, prawda?

Inwestycja w siebie — rozwój i kompetencje

Często obiecujemy sobie, że w przyszłym roku postawimy na siebie, na swój rozwój. Ale jak to zrobić? Mamy na to kilka prostych sposobów.

  • Załóż, że przeczytasz w nowym roku min. 6 książek. Mogą to być pozycje branżowe, rozrywkowe lub te, które już dawno polecali Ci znajomi, ale nigdy nie miałeś na nie czasu.
  • Rozejrzyj się w Sieci i zapisz się na kilka bezpłatnych kursów online. Zaznacz w kalendarzu daty interesujących Cię webinarów i konferencji.
  • Poszukaj inspirujących osób w mediach społecznościowych. Zaobserwuj nowe profile na Instagramie, strony na Facebooku i konta na Twitterze coachów, kolegów po fachu lub innych, ciekawych ludzi biznesu. Poszerzaj swoją Sieć na LinkedIn o 5 osób dziennie.

 

Życzymy Ci wytrwałości w realizowaniu noworocznych postanowień zawodowych! Mamy nadzieję, że z naszymi wskazówkami będzie to w tym roku proste i satysfakcjonujące!

Grupa Progres

Więcej wpisów

Zmiany legalizacyjne w roku 2023 – Status UKR

Zmiany legalizacyjne w roku 2023 – Status UKR

W nowelizacji ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy zostały dodane przepisy, które precyzują konsekwencje wyjazdu cudzoziemca posiadającego ochronę czasową z Polski na okres powyżej 30 dni. Jeżeli wyjazd trwał dłużej niż 30 dni status „UKR” zostaje automatycznie zmieniony na status „NUE”.

Зміни до Закону про допомогу громадянам України доповнили положеннями, які визначають наслідки виїзду іноземця з тимчасовим захистом з Польщі на термін понад 30 днів. Якщо поїздка тривала більше 30 днів, статус «UKR» автоматично змінюється на статус «NUE».

Dołączamy do projektu „(Nie)widzialni”

Dołączamy do projektu „(Nie)widzialni”

W Polsce mieszka nawet 7 mln osób z niepełnosprawnościami. Duża część z nich to osoby doświadczające niepełnosprawności, których na pierwszy rzut oka nie widać. Zbyt często spotykają się one z niezrozumieniem otoczenia, gdy proszą o pomoc lub z niej korzystają. Chcemy zmienić ten stan i dołączamy do projektu „(Nie)widzialni”, poprzez który będziemy nie tylko budować świadomość społeczną, ale też ułatwiać codzienne funkcjonowanie osobom, które doświadczają niewidocznej niepełnosprawności i w danym momencie potrzebują naszego wsparcia.

Moc feedbacku — jak przyjmować i dawać konstruktywną krytykę w miejscu pracy?

Moc feedbacku — jak przyjmować i dawać konstruktywną krytykę w miejscu pracy?

Z całą pewnością feedback możemy uznać za idealne narzędzie do rozwoju jednostek i organizacji. W miejscu pracy konstruktywna krytyka może pomóc pracownikom w doskonaleniu ich umiejętności, zwiększeniu produktywności i przyczynić się do większego zaangażowania w pracę zespołową. Nie da się też ukryć, że udzielanie i otrzymywanie informacji zwrotnej może być wyzwaniem. Dlatego ważne jest, aby podchodzić do tego we właściwy sposób — konstruktywny i pozytywny. W tym artykule przybliżymy Ci siłę feedbacku i przedstawimy kilka wskazówek, jak skutecznie go dawać i odbierać.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych przez Grupę Progres Sp. z o.o. Administratora danych osobowych, w celach związanych z uczestnictwem w konferencjach i innych wydarzeniach oraz w celach marketingowych i statystycznych, przesłania informacji handlowych. Wyrażam zgodę na udostępnienie moich danych osobowych partnerom Grupy Progres Sp. z o.o, w celu otrzymywania od nich informacji handlowych. Więcej informacji na temat celu i sposobu przetwarzania Państwa danych osobowych przez Grupę Progres Sp. z o.o znajduje się TUTAJ.

 
;