Postanowienia noworoczne to już nie tylko obietnice trzymania diety i rzucenia palenia papierosów. Coraz częściej z końcem roku dajemy sobie słowo, że podejmiemy działania, które zaowocują naszym rozwojem osobistym i zawodowym. Jakie są najczęstsze z nich? Czy wszystkie postanowienia noworoczne związane z pracą są możliwe do zrealizowania? Podpowiadamy, jak podejść do zawodowych postanowień noworocznych, aby na koniec nowego roku z dumą przyznać — zrobiłem to!

Określaj sobie realne cele zawodowe.

Jeśli chcesz dotrzymać swoich noworocznych obietnic, załóż jak najbardziej realne cele. Nikt absolutnie nie chce podcinać Ci skrzydeł, jednak najczęściej to małe kroki okazują się skuteczne. Jeśli Twoje noworoczne postanowienia są związane z pracą; awansem i podwyżką, określ, jak bardzo prawdopodobne jest to, że uda Ci się ich dotrzymać i osiągnąć zamierzony cel. Może okaże się, że kiedy Ty zakładasz sobie awans na koordynatora zespołu, Twój niczego nieświadomy pracodawca właśnie przeprowadza zewnętrzną rekrutację na to stanowisko. Oszczędź sobie zawodu i przygotuj grunt do realizacji noworocznych postanowień zawodowych.

Stawiaj zdecydowane i zaplanowane kroki.

Określ, jakie kroki będziesz podejmować w danym miesiącu, aby zrealizować swój cel. Dobrym pomysłem jest stworzenie „harmonogramu realizacji obietnic noworocznych”, nawet jeśli masz jedno, ale konkretne postanowienie. Jeśli np. zakładasz, że do końca nowego roku zaczniesz pracę w innym dziale w obecnej firmie, zaplanuj swój każdy krok — dodatkowe szkolenie, rozmowę z przełożonym i przyszłym managerem. Swój harmonogram umieść na dużej kartce i zawieś ją w widocznym miejscu, np. w kuchni. Odznaczaj to, co już za Tobą. Motywuj się i napędzaj do działania!

Najpopularniejsze (i możliwe do zrealizowania) zawodowe postanowienia noworoczne

Zmiana pracy

To postanowienie najtrudniej jest zacząć realizować. Przy pomocy agencji rekrutacyjnej będzie to bardzo proste. Zajrzyj na nasz blog i zobacz, jakie mamy dla Ciebie wskazówki. Może któraś z nich okaże się na tyle pomocna, że wcielisz swoją obietnicę w życie szybciej, niż myślałeś? Napisz do nas, chętnie pomożemy Ci znaleźć odpowiednie, satysfakcjonujące stanowisko. W końcu po to jesteśmy! Zmiana pracy to krok milowy, ale z nami nie masz się czego bać. Brzmi jak realne postanowienie noworoczne, prawda?

Inwestycja w siebie — rozwój i kompetencje

Często obiecujemy sobie, że w przyszłym roku postawimy na siebie, na swój rozwój. Ale jak to zrobić? Mamy na to kilka prostych sposobów.

  • Załóż, że przeczytasz w nowym roku min. 6 książek. Mogą to być pozycje branżowe, rozrywkowe lub te, które już dawno polecali Ci znajomi, ale nigdy nie miałeś na nie czasu.
  • Rozejrzyj się w Sieci i zapisz się na kilka bezpłatnych kursów online. Zaznacz w kalendarzu daty interesujących Cię webinarów i konferencji.
  • Poszukaj inspirujących osób w mediach społecznościowych. Zaobserwuj nowe profile na Instagramie, strony na Facebooku i konta na Twitterze coachów, kolegów po fachu lub innych, ciekawych ludzi biznesu. Poszerzaj swoją Sieć na LinkedIn o 5 osób dziennie.

 

Życzymy Ci wytrwałości w realizowaniu noworocznych postanowień zawodowych! Mamy nadzieję, że z naszymi wskazówkami będzie to w tym roku proste i satysfakcjonujące!

Grupa Progres

Więcej wpisów

Nastroje i koniunktura vs. rekrutacyjna rzeczywistość

Nastroje i koniunktura vs. rekrutacyjna rzeczywistość

Przez krajowy rynek pracy i polską gospodarkę przebiega wyraźna granica dzieląca branże na te, które – mimo dynamicznej sytuacji – nadal mają się całkiem dobrze oraz te znajdujące się w gorszej sytuacji. Co widać również w rekrutacji. Mimo osłabienia popytu na pracowników nadal wiele wolnych miejsc czeka w branży spożywczej, handlu detalicznym, produkcji czy logistyce.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych przez Grupę Progres Sp. z o.o. Administratora danych osobowych, w celach związanych z uczestnictwem w konferencjach i innych wydarzeniach oraz w celach marketingowych i statystycznych, przesłania informacji handlowych. Wyrażam zgodę na udostępnienie moich danych osobowych partnerom Grupy Progres Sp. z o.o, w celu otrzymywania od nich informacji handlowych. Więcej informacji na temat celu i sposobu przetwarzania Państwa danych osobowych przez Grupę Progres Sp. z o.o znajduje się TUTAJ.

 
;