Co jest największą siłą Grupy Progres?

Magdalena Białek – Kierownik Zarządzający Linią RS  /  5 lat stażu

 

Co Twoim zdaniem świadczy o dojrzałości firmy?

Z perspektywy biznesowej o dojrzałości firmy świadczą wieloletnie relacje zbudowane z grupą kluczowych Klientów, ilość rekomendacji, trwałe relacje biznesowe nawiązane z partnerami  w otoczeniu zewnętrznym jak np. z instytucjami lokalnymi oraz z konkurencją. Z wewnętrznej perspektywy o dojrzałości firmy będzie świadczyć jej przygotowanie do sytuacji kryzysowych i wnioski, które wyciągnęła na przyszłość na podstawie tych doświadczeń.

 

Czego życzysz firmie i jej pracownikom?

Życzę firmie, jak i jej pracownikom nieustającej motywacji do realizacji planów, osiągania wyznaczonych celów i budowania na co dzień trwałych relacji nastawionych na współpracę. Grupie Progres życzę utrzymania pozycji wśród liderów branży outsourcingu usług HR, natomiast pracownikom tego, aby na co dzień odczuwali satysfakcję z pracy i rozwój w Grupie Progres.

 

Co jest największą siłą firmy?

Największą siłą firmy jest człowiek, który tworzy jej potencjał. Jego wiedza, kompetencje i zaangażowanie przekładają się bezpośrednio na wynik oraz prawidłowe funkcjonowanie spółki. Szczególnie w firmach z branży usług, które nie wytwarzają np. technologii,   to człowiek znajduje się w centrum organizacji.  Połączenie odpowiednich kompetencji i umiejętne zarządzanie talentami poprzez zwinne reagowanie na zmieniające się otoczenie to recepta na sukces.

 

Czego nauczyło Cię dotychczasowe doświadczenie w Grupie Progres?

Współpracy z bardzo różnorodnym klientem począwszy od małych firm po duże międzynarodowe korporacje, permanentnego dostosowywania się do odbiorców, badania ich potrzeb. To doświadczenie wzmocniło moją elastyczność i umiejętność szukania wielu wariantów rozwiązań. Z uwagi na to, że w branży usług częsty wpływ na obraną strategię mają czynniki zewnętrzne – nauczyłam się budować tzw. plany awaryjne oraz ściślej monitować przebieg procesów na poszczególnych etapach.

 

Jak wyglądał Twój rozwój/ ścieżka kariery?

Współpracę z Grupą Progres rozpoczęłam w 2015 roku jako Menedżer ds. obsługi Kluczowego Klienta w sektorze BPO. Po kilku miesiącach otrzymałam awans na stanowisko Kierownika oddziału w Gdańsku, odpowiedzialnego za usługi rekrutacji stałych oraz pracy tymczasowej. W okresie pełnienia tej funkcji rozbudowałam wolumen Klientów obsługiwanych  na terenie Gdańska oraz wzmocniłam zespół rekruterów dedykowany do rekrutacji stałych w północnej Polsce. W 2018 roku awansowałam do roli Kierownika Regionu Rekrutacji Stałych (Polska Północna) – definiując w ten sposób moją specjalizację zawodową w kierunku usługi Permanent Recruitment. Od 2020 roku pełnię funkcję Kierownika Zarządzającego Linią Rekrutacji Stałych i odpowiadam kompleksowo za rozwój tej gałęzi biznesu w Grupie Progres na terenie Polski.

 

Przeczytaj również: Już 18 lat jesteśmy z Wami!

Więcej wpisów

Kara więzienia za nielegalne zatrudnienie cudzoziemca?

Kara więzienia za nielegalne zatrudnienie cudzoziemca?

Dynamiczny rozwój dostrzegalny na rynku pracy przyciąga do Polski tysiące obcokrajowców poszukujących pracy. Obowiązujące w Polsce przepisy umożliwiają zatrudnienie cudzoziemca spoza UE, jednak ich dynamika oraz różnorodność sprawiają, że pracodawca bardzo często nie dopełnia wszystkich obowiązków ciążących na nim. W konsekwencji uchybienie obowiązków powoduje nielegalne zatrudnienie cudzoziemca, które zagrożone jest karami pieniężnymi i nie tylko.

;