Piotr Zając dla miesięcznika Benefit „Dywersyfikacja kluczem do sukcesu”
Spis treści
– Organizacja, która nie otwiera się na ludzi młodych stoi w miejscu, w konsekwencji może zniknąć z rynku, bo nie poradzi sobie z postępową konkurencją. Tę zależność rozumie coraz więcej firm oraz instytucji, które w czasach braków kadrowych i starzejącego się społeczeństwa chętnie zatrudniają młodych, dając im szansę rozwoju w swoich strukturach – podkreślił Piotr Zając, Prezes Grupy Progres.
W komentarzu eksperckim „Młodzi pracownicy szansą i wyzwaniem dla polskich firm” przeczytamy o podejściu osób młodych do pracy, które może zaskoczyć. Trzeba jednak mieć świadomość, że to, co dla managerów zarządzających firmą może wydawać się nietypowe, dla kandydatów, którzy dopiero zdobywają doświadczenie zawodowe jest standardem. Charakterystyczne dla nich jest powszechne przestrzeganie zasad work – life balance. Co więcej, praca choć ważna, powinna być dostosowana do trybu ich życia, nie odwrotnie. A to wymusza na firmach skoncentrowanie się na stworzeniu odpowiedniej infrastruktury i innowacyjnego środowiska pracy oraz uwzględnieniu niestosowanych dotychczas form pracy np. częściowo lub w całości zdalnej.
Prezes Piotr Zając zaznaczył, że „mieszanie struktury organizacyjnej poprzez angażowanie osób bez większego doświadczenia na stawiskach niższego oraz średniego szczebla z doświadczoną kadrą nie jest łatwe i nie trudno tutaj o błędy. Jeśli jednak zrobimy to wg. określonego planu i przy wsparciu specjalistów, którzy takie procesy już przeprowadzali, szybko zauważymy efekty przekładające się na wzmocnienie pozycji firmy na rynku.”
Więcej na temat dialogu firm z osobami młodymi na rynku pracy w miesięczniku Benefit.
Miesięcznik Benefit jest dedykowany profesjonalistom, dla których praca w Dziale Kadr i zarządzanie zasobami ludzkimi, to ciągłe poszukiwanie lepszych rozwiązań dla firmy i ludzi ją tworzących. Szerokie spektrum poruszanych w piśmie tematów, od nowoczesnych technik zarządzania po regulacje prawno-podatkowe, stanowi niezastąpione źródło eksperckiej wiedzy.
Więcej wpisów
Rekrutacja na skróty: 5 zastosowań AI, które już teraz zmieniają polski rynek pracy
Firmy w Polsce już wykorzystują AI w rekrutacji. Sprawdź 5 konkretnych zastosowań, które zmieniają sposób znajdowania pracy i talentów. Od skanowania CV po analizę predykcyjną.
Talent pooling: Jak budować bazę kandydatów i skończyć z rekrutacją reaktywną
Dowiedz się, jak firmy budują bazy kandydatów i skracają proces rekrutacji. Strategiczny przewodnik po talent poolingu: od sourcingu po nurturing relacji. Praktyczne wskazówki bez teorii.
Sztuka rekrutacji – jak stworzyć skuteczną strategię rekrutacyjną?
Współczesny rynek pracy zmienia się szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Skuteczna rekrutacja wymaga dziś strategicznego podejścia, które integruje dane, technologię, personalizację i employer branding. Jak zaprojektować proces, który przyciąga najlepszych kandydatów z branży? Przekonaj się!