BSS Forum – warsztat 7 zasad idealnej oferty pracy dla pracownika
Szum, gwar… takt tegorocznego BSS Forum w Gdyni był wygrywany jeszcze na parę tygodni przed wydarzeniem. Media społecznościowe obwieszczały i niecierpliwie odliczały kolejne dni pozostające do wielkiego startu. Biogramy prelegentów, opisy firmy oraz tematyka warsztatów przyciągnęła uwagę wielu z branży nowoczesnych usług dla biznesu.
Grupa Progres przygotowała na ten event warsztat z 7 zasad idealnej oferty pracy dla pracownika.
Mając na uwadze wyzwanie rekrutacji kadry przed którym stoi dzisiaj większość firm, chcieliśmy pokazać oczami kandydatów co jest dla nich ważne. Co przyciąga ich uwagę, co w ofercie pracy spowoduje, że firma pozyska zmotywowanego i lojalnego pracownika. Na ten dzień przygotowaliśmy film pokazujący wywiady z młodymi pracownikami sektora BSS, w którym odpowiedzieli nam na pytania związane z emocjami, które towarzyszą im na co dzień w pracy.
Te radości, obawy, lęki, zaskoczenia wypowiadane przez ludzi pracujących w sektorze stały się dla nas podstawą do opracowania naszej propozycji kluczowych zasad oferty pracy.
Warsztat cieszył się dużym zainteresowaniem, zgromadziliśmy w sali kilkadziesiąt osób żywo zainteresowanych naszym wątkiem.
Zasady, które wskazaliśmy jak m.in. oryginalność, dopasowanie do grupy docelowej, spójność, regułę wzajemności, autentyczność były przedmiotem dyskusji jak praktycznie zastosować te reguły w procesie pozyskania ale także utrzymania pracownika w firmie.
Dziękujemy uczestnikom naszego warsztatu, którzy chętnie w kuluarach przy kawie zaszczepiali naszą ideę innym. Było to dla nas budujące doświadczenie.
Do zobaczenia w przyszłym roku na BSS Forum!
Magdalena Białek
Regionalny Kierownik Rekrutacji Stałych
Grupa Progres
Więcej wpisów
Zmiany legalizacyjne w roku 2023 – Status UKR
W nowelizacji ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy zostały dodane przepisy, które precyzują konsekwencje wyjazdu cudzoziemca posiadającego ochronę czasową z Polski na okres powyżej 30 dni. Jeżeli wyjazd trwał dłużej niż 30 dni status „UKR” zostaje automatycznie zmieniony na status „NUE”.
Зміни до Закону про допомогу громадянам України доповнили положеннями, які визначають наслідки виїзду іноземця з тимчасовим захистом з Польщі на термін понад 30 днів. Якщо поїздка тривала більше 30 днів, статус «UKR» автоматично змінюється на статус «NUE».
Dołączamy do projektu „(Nie)widzialni”
W Polsce mieszka nawet 7 mln osób z niepełnosprawnościami. Duża część z nich to osoby doświadczające niepełnosprawności, których na pierwszy rzut oka nie widać. Zbyt często spotykają się one z niezrozumieniem otoczenia, gdy proszą o pomoc lub z niej korzystają. Chcemy zmienić ten stan i dołączamy do projektu „(Nie)widzialni”, poprzez który będziemy nie tylko budować świadomość społeczną, ale też ułatwiać codzienne funkcjonowanie osobom, które doświadczają niewidocznej niepełnosprawności i w danym momencie potrzebują naszego wsparcia.
Moc feedbacku — jak przyjmować i dawać konstruktywną krytykę w miejscu pracy?
Z całą pewnością feedback możemy uznać za idealne narzędzie do rozwoju jednostek i organizacji. W miejscu pracy konstruktywna krytyka może pomóc pracownikom w doskonaleniu ich umiejętności, zwiększeniu produktywności i przyczynić się do większego zaangażowania w pracę zespołową. Nie da się też ukryć, że udzielanie i otrzymywanie informacji zwrotnej może być wyzwaniem. Dlatego ważne jest, aby podchodzić do tego we właściwy sposób — konstruktywny i pozytywny. W tym artykule przybliżymy Ci siłę feedbacku i przedstawimy kilka wskazówek, jak skutecznie go dawać i odbierać.