Powiększamy zespół
– szukamy ludzi z pasją

Dołącz do nas!

KARIERA

Grupa Progres

Zasoby ludzkie to największa wartość i kapitał każdej organizacji. W Grupie Progres tworzymy dla Ciebie przyjazną i otwartą kulturę organizacyjną w oparciu o nasz wewnętrzny „Kodeks Etyki” – zbiór kluczowych przekonań, wartości i zasad, jakimi chcemy kierować się każdego dnia. Doświadczenie i kompetencje naszych pracowników stanowią znaczący element naszej polityki personalnej, dlatego Pracownicy Grupy Progres aktywnie uczestniczą w programie rozwojowym Progres Akademia oraz w licznie realizowanych planach sukcesji i awansów w ramach struktury organizacyjnej naszej organizacji. Pracując w naszej firmie masz realny i bezpośredni wpływ na rozwój swojej kariery, tylko od Ciebie zależy jak szybko i w jakim kierunku będziesz się rozwijać.

CO ZYSKUJĄ PRACOWNICY:

Progres Akademia

 

Progres Akademia – program szkoleń i rozwoju kompetencji pracowników. Doświadczenie i wiedza naszych pracowników jest najwyższą wartością i kapitałem naszej organizacji, dlatego Pracownicy Grupy Progres w ramach projektu Progres Akademii mają możliwość rozwoju kompetencji poprzez udział w licznych szkoleniach wewnętrznych i zewnętrznych. W ramach Akademii dbamy o rozwój twardych kompetencji merytorycznych, ściśle związanych z wykonywanym zakresem obowiązków oraz o rozwój kompetencji miękkich, takich jak: zarządzanie czasem czy umiejętność pracy w zespole. Polityka personalna naszej firmy nastawiona jest na rozwój i awanse wewnątrz struktury organizacyjnej naszej firmy. W ramach ścieżek rozwoju i planów sukcesji realizujemy szkolenia z zakresu Akademii Lidera, których pozytywne ukończenie gwarantuje odpowiednie certyfikaty. Planowanie rozwoju zaczynamy od analizy kompetencji wymaganych na danym stanowisku w ramach realizowanych celów biznesowych organizacji oraz potrzeb rozwojowych pracownika, wspólnie z bezpośrednim przełożonym, analizujemy poziom motywacji pracownika oraz aktualne potrzeby i zasoby organizacji.

Etapy rekrutacji

 

Chcąc jak najlepiej ocenić kompetencje kandydatów i zatrudnić osoby, które wpisują się w naszą kulturę organizacyjną prowadzone przez nas procesy rekrutacyjne są wieloetapowe. Liczba etapów oraz przebieg rekrutacji różnią się w zależności od stanowiska, na które poszukujemy pracownika. Prowadzone przez nas procesy rekrutacyjne są zazwyczaj wieloetapowe, aby jak najlepiej ocenić kompetencje kandydatów i zatrudnić osoby, które wpisują się w naszą kulturę organizacyjną. Liczba etapów oraz przebieg rekrutacji różnią się w zależności od stanowiska, na które poszukujemy pracownika. Poniżej przedstawiamy przykładowy przebieg procesu rekrutacji:

1. Publikacja ogłoszenia. Nasze ogłoszenia znajdziesz w zakładce KARIERA oraz na portalach pracy. Jeśli aktualnie nie prowadzimy żadnej rekrutacji, możesz wysłać do nas ogólną aplikację za pomocą opcji WYŚLIJ CV w zakładce kariera.

4. Rozmowa kwalifikacyjna. Celem rozmowy kwalifikacyjnej jest poznanie kandydata, jego motywacji i aspiracji zawodowych. W trakcie rozmowy kwalifikacyjnej weryfikowana jest wiedza, umiejętności i doświadczenie kandydata, a także kluczowe dla stanowiska kompetencje i dopasowanie do kultury organizacyjnej firmy.

7. Rekomendacja. Za zgodą kandydata sprawdzamy jego referencje.

2. Selekcja nadesłanych aplikacji. Spośród nadesłanych do nas CV, wybieramy te, które spełniają wymagania określone w ofercie pracy.

5. Dodatkowe etapy rekrutacji. Jeśli stanowisko będzie wymagało specjalistycznej wiedzy, wówczas poprosimy Cię o przygotowanie dodatkowych informacji dotyczących doświadczenia zawodowego. Oprócz rozmowy kwalifikacyjnej możemy zaprosić Cię na dodatkowe etapy rekrutacji: Obejmujące testy wiedzy i osobowości, zadania, badające umiejętność posługiwania się programami komputerowymi lub językiem obcym (np. ukraiński, rosyjski, angielski).

8. Decyzja o wyborze kandydata. Kandydatowi, który pomyślnie przejdzie przez proces rekrutacyjny przedstawiamy ofertę pracy.

10. Informacja zwrotna. Wszyscy kandydaci, którzy wzięli udział w spotkaniach rekrutacyjnych otrzymują od nas informację nt. wyniku procesu rekrutacyjnego.

3. Kontakt telefoniczny z wybranymi kandydatami. Z osobami, których CV nas zainteresowało, skontaktujemy się telefonicznie. Rozmowa ma na celu poznanie oczekiwań kandydata. Jeśli są zbieżne z tym, co możemy zaoferować, zapraszamy na pierwszą rozmowę kwalifikacyjną do siedziby naszej firmy. W przypadku kandydatów przebywających za granicą lub w odległych lokalizacjach do rozmowy mogą zostać wykorzystane również połączenia video.

6. Rozmowa z przyszłym przełożonym. Kandydatów rekomendowanych do kolejnego etapu procesu rekrutacyjnego zapraszamy na spotkanie z potencjalnym przełożonym w celu weryfikacji wiedzy merytorycznej kandydata.

9. Zatrudnienie. Przed formalnym rozpoczęciem pracy każdy kandydat zobligowany jest do wykonania badań lekarskich potwierdzających zdolność do pracy na danym stanowisku, a także otrzymuje dokumenty informacyjne na temat 1 dnia pracy. Pierwszego dnia pracy każdy nowy pracownik przechodzi szkolnie BHP oraz podpisuje umowę o pracę.

CHCESZ Z NAMI PRACOWAĆ?

Chcesz dołączyć do świetnego zespołu
i pomóc innym znaleźć wymarzoną pracę?

* - pola wymagane

APLIKUJ

 

Praktyki / staże

 

Jeżeli chcesz zdobyć doświadczenie, którego oczekują od Ciebie przyszli pracodawcy a zdobytą wiedzę merytoryczną uzupełnić o praktyczne doświadczenie – dołącz do programu staży Grupy Progres. Niezależnie od tego, czy masz już skończone studia czy dopiero szukasz swojej ścieżki zawodowej, możemy zaproponować Ci odbycie praktyk w Centrali naszej firmy w Gdańsku bądź w oddziałach na terenie całej Polski. Jeśli jesteś osobą ambitną i otwartą na zdobywanie wiedzy wyślij swoje CV z informacją w jakim obszarze chciałbyś rozwijać swoje kompetencje. Wiele zależy od Ciebie, Twojego zaangażowania i współpracy z zespołem. Nasza firma ściśle współpracuje z EURO-FUNDUSZ s.c. A. Klusek, P. Kanarski. Zapraszamy do kontaktu.

Nasz Blog – Twój Progres w HR