Co takiego robią ludzie biznesu, że osiągają sukces?

28 grudnia 2017
PROGRES

Nie ma jednego przepisu na sukces. Gdyby był, w dodatku osiągalny dla każdego, musielibyśmy się zmierzyć z sytuacją, gdy w danej branży działaliby sami zwycięzcy.

Jednej recepty nie ma, ale zauważa się kilka cech, które łączą liderów. Osoby, które w naszym mniemaniu osiągnęły wielki sukces, wypracowały taki sposób życia i pracy, który nie tylko pozwala im osiągać spektakularne efekty, ale też inspiruje innych.

Liderzy pracują w godzinach swojej największej produktywności.

Można nazwać to przywilejem osób, które nie mają nad sobą przełożonego – można zaczynać pracę o dowolnej godzinie. Jeśli to 5:00 rano jest porą, gdy umysł najsprawniej pracuje – warto to wykorzystać. Znajomość własnego potencjału oraz mechanizmów, które sprzyjają pracy twórczej to duży krok w kierunku osiągnięcia celu.

Liderzy pracują mądrzej, nie dłużej.

Praca przez wiele, wiele godzin nie musi wcale prowadzić do wybitnych efektów.  Mówi się, że sukces to maraton, a nie sprint – trzeba wiedzieć, jak dobrze rozłożyć energię, by starczyło jej zarówno na początku, jak i na finiszu działań.

Liderzy współpracują z odpowiednimi ludźmi i umiejętnie delegują zadania.

Biznes w pojedynkę? To byłoby trudne zadanie. Mówi się, że sukces ma wielu ojców i coś w tym stwierdzeniu jest. Liderzy doskonale wiedzą, że współpraca z odpowiednimi ludźmi to siła napędowa, a delegowanie zadań osobom, którym się ufa, pozwala rozwinąć skrzydła. Bo doba ma tylko 24 godziny, nie da się zrobić wszystkiego w pojedynkę. Można jednak tego dokonać, gdy ma się wsparcie.

Liderzy mają wizje i jasny cel.

Ciężko dotrzeć do celu, gdy nie ma się go sprecyzowanego, a dokładnie opisany plan pozwala wybrać odpowiednie środki. Nie ma czas na błądzenie, czas to pieniądz! Konkretna wizja to konkretne działania, oszczędność czasu i energia, która nie została rozproszona na poszukiwania.

Liderzy wiedzą, co to work-life balance, zdrowo się odżywiają, ćwiczą i mają czas dla siebie.

Na sukces składa się wiele rzeczy, które z biznesem nie mają totalnie nic wspólnego. Może tego na pierwszy rzut oka nie widać, ale liderzy, prócz tego, że ciężko pracują i konsekwentnie realizują swoje idee, prowadzą też normalne (powiedzmy!) życie. To ,,normalne życie’’ to rodzina, słynny work-life balance, a nawet wizyty w siłowni – dbanie o siebie, dbanie o relacje rodzinne to spokój i siła, które przekładają się na biznes.

,,Co oni mają, czego nie mam ja?’’ – jeśli zadajesz sobie to pytania, oto odpowiedź. Osoby, które osiągnęły sukces, mają doświadczenie. Na pewno popełniły mnóstwo błędów, a do obecnego statusu dochodziły latami. Jest jednak coś, czego oni nie mają, a masz ty – przykład. Inspiruj się najlepszymi.

Więcej wpisów

Wzrost branży spożywczej w Polsce

Wzrost branży spożywczej w Polsce

Świat stoi przed ryzykiem największego od II Wojny Światowej kryzysu żywnościowego. Przywódcy państw jako priorytet traktują zapewnienie bezpieczeństwa swoim obywatelom i szukają rozwiązań, które pomogą usamodzielnić się gospodarczo. Czy nowo powstała Krajowa Grupa Spożywcza S.A. sprosta temu zadaniu? W jakim stopniu spółka przyczyni się do zmian w sektorze spożywczym i na rynku pracy? Jak się do tego przygotować? Znajdźmy odpowiedzi!

Praca sezonowa na wakacje — wszystko, co warto wiedzieć

Praca sezonowa na wakacje — wszystko, co warto wiedzieć

Wakacje to nie tylko czas wypoczynku w ciepłych krajach i urlopów w egzotycznych kurortach. Lato to także najpopularniejszy okres, jeśli chodzi o łapanie dodatkowych możliwości zarobkowych. Praca sezonowa na wakacje jest bardzo popularna szczególnie wśród młodzieży — świeżo upieczonych studentów i starszych licealistów. Jeśli i Ty zastanawiasz się nad taką formą zarobku, zobacz, co warto o niej wiedzieć i na co uważać. Sprawdź, jakie prace sezonowe mamy w naszej ofercie i zacznij legalną, wakacyjną pracę od zaraz!

Podsumowanie XIX edycji konferencji Kursu na HR

Podsumowanie XIX edycji konferencji Kursu na HR

Pond 600 uczestników, dyskusje na czacie, 7 panelistów, 4 przedstawicieli świata nauki, biznesu i samorządu biorących udział w debacie oraz występy gości specjalnych. Tak wyglądała XIX edycja Kursu na HR – konferencji organizowanej przez Grupę Progres, której motywem przewodnim było hasło Quo Vadis HR? Wojna, pandemia, migracje, prawo. Przeczytaj więcej!

;