Co takiego robią ludzie biznesu, że osiągają sukces?
Nie ma jednego przepisu na sukces. Gdyby był, w dodatku osiągalny dla każdego, musielibyśmy się zmierzyć z sytuacją, gdy w danej branży działaliby sami zwycięzcy.
Jednej recepty nie ma, ale zauważa się kilka cech, które łączą liderów. Osoby, które w naszym mniemaniu osiągnęły wielki sukces, wypracowały taki sposób życia i pracy, który nie tylko pozwala im osiągać spektakularne efekty, ale też inspiruje innych.
Liderzy pracują w godzinach swojej największej produktywności.
Można nazwać to przywilejem osób, które nie mają nad sobą przełożonego – można zaczynać pracę o dowolnej godzinie. Jeśli to 5:00 rano jest porą, gdy umysł najsprawniej pracuje – warto to wykorzystać. Znajomość własnego potencjału oraz mechanizmów, które sprzyjają pracy twórczej to duży krok w kierunku osiągnięcia celu.
Liderzy pracują mądrzej, nie dłużej.
Praca przez wiele, wiele godzin nie musi wcale prowadzić do wybitnych efektów. Mówi się, że sukces to maraton, a nie sprint – trzeba wiedzieć, jak dobrze rozłożyć energię, by starczyło jej zarówno na początku, jak i na finiszu działań.
Liderzy współpracują z odpowiednimi ludźmi i umiejętnie delegują zadania.
Biznes w pojedynkę? To byłoby trudne zadanie. Mówi się, że sukces ma wielu ojców i coś w tym stwierdzeniu jest. Liderzy doskonale wiedzą, że współpraca z odpowiednimi ludźmi to siła napędowa, a delegowanie zadań osobom, którym się ufa, pozwala rozwinąć skrzydła. Bo doba ma tylko 24 godziny, nie da się zrobić wszystkiego w pojedynkę. Można jednak tego dokonać, gdy ma się wsparcie.
Liderzy mają wizje i jasny cel.
Ciężko dotrzeć do celu, gdy nie ma się go sprecyzowanego, a dokładnie opisany plan pozwala wybrać odpowiednie środki. Nie ma czas na błądzenie, czas to pieniądz! Konkretna wizja to konkretne działania, oszczędność czasu i energia, która nie została rozproszona na poszukiwania.
Liderzy wiedzą, co to work-life balance, zdrowo się odżywiają, ćwiczą i mają czas dla siebie.
Na sukces składa się wiele rzeczy, które z biznesem nie mają totalnie nic wspólnego. Może tego na pierwszy rzut oka nie widać, ale liderzy, prócz tego, że ciężko pracują i konsekwentnie realizują swoje idee, prowadzą też normalne (powiedzmy!) życie. To ,,normalne życie’’ to rodzina, słynny work-life balance, a nawet wizyty w siłowni – dbanie o siebie, dbanie o relacje rodzinne to spokój i siła, które przekładają się na biznes.
,,Co oni mają, czego nie mam ja?’’ – jeśli zadajesz sobie to pytania, oto odpowiedź. Osoby, które osiągnęły sukces, mają doświadczenie. Na pewno popełniły mnóstwo błędów, a do obecnego statusu dochodziły latami. Jest jednak coś, czego oni nie mają, a masz ty – przykład. Inspiruj się najlepszymi.
Więcej wpisów
Zmiany legalizacyjne w roku 2023 – Status UKR
W nowelizacji ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy zostały dodane przepisy, które precyzują konsekwencje wyjazdu cudzoziemca posiadającego ochronę czasową z Polski na okres powyżej 30 dni. Jeżeli wyjazd trwał dłużej niż 30 dni status „UKR” zostaje automatycznie zmieniony na status „NUE”.
Зміни до Закону про допомогу громадянам України доповнили положеннями, які визначають наслідки виїзду іноземця з тимчасовим захистом з Польщі на термін понад 30 днів. Якщо поїздка тривала більше 30 днів, статус «UKR» автоматично змінюється на статус «NUE».
Dołączamy do projektu „(Nie)widzialni”
W Polsce mieszka nawet 7 mln osób z niepełnosprawnościami. Duża część z nich to osoby doświadczające niepełnosprawności, których na pierwszy rzut oka nie widać. Zbyt często spotykają się one z niezrozumieniem otoczenia, gdy proszą o pomoc lub z niej korzystają. Chcemy zmienić ten stan i dołączamy do projektu „(Nie)widzialni”, poprzez który będziemy nie tylko budować świadomość społeczną, ale też ułatwiać codzienne funkcjonowanie osobom, które doświadczają niewidocznej niepełnosprawności i w danym momencie potrzebują naszego wsparcia.
Moc feedbacku — jak przyjmować i dawać konstruktywną krytykę w miejscu pracy?
Z całą pewnością feedback możemy uznać za idealne narzędzie do rozwoju jednostek i organizacji. W miejscu pracy konstruktywna krytyka może pomóc pracownikom w doskonaleniu ich umiejętności, zwiększeniu produktywności i przyczynić się do większego zaangażowania w pracę zespołową. Nie da się też ukryć, że udzielanie i otrzymywanie informacji zwrotnej może być wyzwaniem. Dlatego ważne jest, aby podchodzić do tego we właściwy sposób — konstruktywny i pozytywny. W tym artykule przybliżymy Ci siłę feedbacku i przedstawimy kilka wskazówek, jak skutecznie go dawać i odbierać.