10 przemówień na TEDx, które pomogą Ci osiągnąć sukces

5 stycznia 2018
PROGRES

Przemówienia TEDx są jednymi z najpopularniejszych nagrań w sieci. Relacje z tych kreatywnych spotkań można nazwać skarbnicą motywacji, choć prelegenci nie mówią tylko o biznesie. To, co można o tych fragmentach powiedzieć, to to, że potrafią zmienić nastawienie, a co za tym idzie – pomóc osiągnąć sukces.

Oto prawdziwa moc inspiracji.
Angela Lee Duckworth o mocy pasji i wytrwałości. I o tym, że nie tylko wysokie IQ jest gwarancją powodzenia i sukcesu.
https://www.ted.com/talks/angela_lee_duckworth_the_key_to_success_grit?

Amy Cuddy, psycholog społeczny, mówi o mowie ciała, gestach, minach, które kształtują to, jak inni nas postrzegają. Jej wskazówki pozwolą poprawić swoją pewność siebie.
https://www.ted.com/talks/amy_cuddy_your_body_language_shapes_who_you_are?

Alain de Botton pyta, czym faktycznie jest sukces, a czym porażka. Czy brak sukcesu to porażka? Co się opłaca? Mowa jest też o przyjemności płynącej z pracy. https://www.ted.com/talks/alain_de_botton_a_kinder_gentler_philosophy_of_success?

Kolejna przemowa o sukcesie, tym razem John Wooden zachęca do tego, by robić to, co jest dobre dla nas samych. https://www.ted.com/talks/john_wooden_on_the_difference_between_winning_and_success?

Elizabeth Gilbert, autorka słynnej książki ,,Jedz, módl się i kochaj’’, ma za sobą lata porażek. Dziś mówi o tym, jak pracować nad swoim sukcesem, niezależnie od wyników.
https://www.ted.com/talks/elizabeth_gilbert_success_failure_and_the_drive_to_keep_creating?

Julie Burstein rozmawia z kreatywnymi ludźmi o życiu, do rozmowy zaprosiła: filmowca Mira Nair, pisarza Richarda Forda, rzeźbiarza Richarda Serry i fotografa Joela Meyerowitza. https://www.ted.com/talks/julie_burstein_4_lessons_in_creativity?

David Kelley opowiada o swojej ścieżce kariery zaznaczając, że kreatywność nie jest cechą nielicznych oraz mówi o tym, jak ważna jest pewność siebie w procesie twórczym.
https://www.ted.com/talks/david_kelley_how_to_build_your_creative_confidence?

Richard Branson, jeden z najbardziej znanych nie tylko biznesmanów, ale też liderów, pracodawców i kreatywnych umysłów, opowiada o swojej karierze, sukcesach i porażkach. I o tym, jak to jest być multimilionerem. https://www.ted.com/talks/richard_branson_s_life_at_30_000_feet?

Simon Sinek podaje przykład Martina Luthera Kinga i Steve’a Jobsa jako liderów, którzy inspirują innych. I mówi o modelu inspirującego przywództwa.
https://www.ted.com/talks/simon_sinek_how_great_leaders_inspire_action?

Podobno nie ma sukcesu bez work-life balance. Czy to prawda? Nigel Marsh mówi, że życiowa równowaga jest zbyt ważna, aby to pracodawca o niej decydował.
https://www.ted.com/talks/nigel_marsh_how_to_make_work_life_balance_work?

Powodzenia!

Więcej wpisów

Wzrost branży spożywczej w Polsce

Wzrost branży spożywczej w Polsce

Świat stoi przed ryzykiem największego od II Wojny Światowej kryzysu żywnościowego. Przywódcy państw jako priorytet traktują zapewnienie bezpieczeństwa swoim obywatelom i szukają rozwiązań, które pomogą usamodzielnić się gospodarczo. Czy nowo powstała Krajowa Grupa Spożywcza S.A. sprosta temu zadaniu? W jakim stopniu spółka przyczyni się do zmian w sektorze spożywczym i na rynku pracy? Jak się do tego przygotować? Znajdźmy odpowiedzi!

Praca sezonowa na wakacje — wszystko, co warto wiedzieć

Praca sezonowa na wakacje — wszystko, co warto wiedzieć

Wakacje to nie tylko czas wypoczynku w ciepłych krajach i urlopów w egzotycznych kurortach. Lato to także najpopularniejszy okres, jeśli chodzi o łapanie dodatkowych możliwości zarobkowych. Praca sezonowa na wakacje jest bardzo popularna szczególnie wśród młodzieży — świeżo upieczonych studentów i starszych licealistów. Jeśli i Ty zastanawiasz się nad taką formą zarobku, zobacz, co warto o niej wiedzieć i na co uważać. Sprawdź, jakie prace sezonowe mamy w naszej ofercie i zacznij legalną, wakacyjną pracę od zaraz!

Podsumowanie XIX edycji konferencji Kursu na HR

Podsumowanie XIX edycji konferencji Kursu na HR

Pond 600 uczestników, dyskusje na czacie, 7 panelistów, 4 przedstawicieli świata nauki, biznesu i samorządu biorących udział w debacie oraz występy gości specjalnych. Tak wyglądała XIX edycja Kursu na HR – konferencji organizowanej przez Grupę Progres, której motywem przewodnim było hasło Quo Vadis HR? Wojna, pandemia, migracje, prawo. Przeczytaj więcej!

;