10 przemówień na TEDx, które pomogą Ci osiągnąć sukces

5 stycznia 2018
PROGRES

Inspirujące przemówienia na TEDx

Przemówienia TEDx są jednymi z najpopularniejszych nagrań w sieci. Relacje z tych kreatywnych spotkań można nazwać skarbnicą motywacji, choć prelegenci nie mówią tylko o biznesie. To, co można o tych fragmentach powiedzieć, to to, że potrafią zmienić nastawienie, a co za tym idzie – pomóc osiągnąć sukces.

Oto prawdziwa moc inspiracji.
Angela Lee Duckworth o mocy pasji i wytrwałości. I o tym, że nie tylko wysokie IQ jest gwarancją powodzenia i sukcesu.
https://www.ted.com/talks/angela_lee_duckworth_the_key_to_success_grit?

Amy Cuddy i jej przemówienie na TEDx

Amy Cuddy, psycholog społeczny, mówi o mowie ciała, gestach, minach, które kształtują to, jak inni nas postrzegają. Jej wskazówki pozwolą poprawić swoją pewność siebie.
https://www.ted.com/talks/amy_cuddy_your_body_language_shapes_who_you_are?

Alain de Botton pyta, czym faktycznie jest sukces, a czym porażka. Czy brak sukcesu to porażka? Co się opłaca? Mowa jest też o przyjemności płynącej z pracy. https://www.ted.com/talks/alain_de_botton_a_kinder_gentler_philosophy_of_success?

Kolejna przemowa o sukcesie, tym razem John Wooden zachęca do tego, by robić to, co jest dobre dla nas samych. https://www.ted.com/talks/john_wooden_on_the_difference_between_winning_and_success?

Elizabeth Gilbert, autorka słynnej książki ,,Jedz, módl się i kochaj’’, ma za sobą lata porażek. Dziś mówi o tym, jak pracować nad swoim sukcesem, niezależnie od wyników.
https://www.ted.com/talks/elizabeth_gilbert_success_failure_and_the_drive_to_keep_creating?

Julie Burstein rozmawia z kreatywnymi ludźmi o życiu, do rozmowy zaprosiła: filmowca Mira Nair, pisarza Richarda Forda, rzeźbiarza Richarda Serry i fotografa Joela Meyerowitza. https://www.ted.com/talks/julie_burstein_4_lessons_in_creativity?

David Kelley opowiada o swojej ścieżce kariery zaznaczając, że kreatywność nie jest cechą nielicznych oraz mówi o tym, jak ważna jest pewność siebie w procesie twórczym.
https://www.ted.com/talks/david_kelley_how_to_build_your_creative_confidence?

Richard Branson, jeden z najbardziej znanych nie tylko biznesmanów, ale też liderów, pracodawców i kreatywnych umysłów, opowiada o swojej karierze, sukcesach i porażkach. I o tym, jak to jest być multimilionerem. https://www.ted.com/talks/richard_branson_s_life_at_30_000_feet?

Simon Sinek podaje przykład Martina Luthera Kinga i Steve’a Jobsa jako liderów, którzy inspirują innych. I mówi o modelu inspirującego przywództwa.
https://www.ted.com/talks/simon_sinek_how_great_leaders_inspire_action?

Podobno nie ma sukcesu bez work-life balance. Czy to prawda? Nigel Marsh mówi, że życiowa równowaga jest zbyt ważna, aby to pracodawca o niej decydował.
https://www.ted.com/talks/nigel_marsh_how_to_make_work_life_balance_work?

Powodzenia!

 

Więcej wpisów

Zmiany legalizacyjne w roku 2023 – Status UKR

Zmiany legalizacyjne w roku 2023 – Status UKR

W nowelizacji ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy zostały dodane przepisy, które precyzują konsekwencje wyjazdu cudzoziemca posiadającego ochronę czasową z Polski na okres powyżej 30 dni. Jeżeli wyjazd trwał dłużej niż 30 dni status „UKR” zostaje automatycznie zmieniony na status „NUE”.

Зміни до Закону про допомогу громадянам України доповнили положеннями, які визначають наслідки виїзду іноземця з тимчасовим захистом з Польщі на термін понад 30 днів. Якщо поїздка тривала більше 30 днів, статус «UKR» автоматично змінюється на статус «NUE».

Dołączamy do projektu „(Nie)widzialni”

Dołączamy do projektu „(Nie)widzialni”

W Polsce mieszka nawet 7 mln osób z niepełnosprawnościami. Duża część z nich to osoby doświadczające niepełnosprawności, których na pierwszy rzut oka nie widać. Zbyt często spotykają się one z niezrozumieniem otoczenia, gdy proszą o pomoc lub z niej korzystają. Chcemy zmienić ten stan i dołączamy do projektu „(Nie)widzialni”, poprzez który będziemy nie tylko budować świadomość społeczną, ale też ułatwiać codzienne funkcjonowanie osobom, które doświadczają niewidocznej niepełnosprawności i w danym momencie potrzebują naszego wsparcia.

Moc feedbacku — jak przyjmować i dawać konstruktywną krytykę w miejscu pracy?

Moc feedbacku — jak przyjmować i dawać konstruktywną krytykę w miejscu pracy?

Z całą pewnością feedback możemy uznać za idealne narzędzie do rozwoju jednostek i organizacji. W miejscu pracy konstruktywna krytyka może pomóc pracownikom w doskonaleniu ich umiejętności, zwiększeniu produktywności i przyczynić się do większego zaangażowania w pracę zespołową. Nie da się też ukryć, że udzielanie i otrzymywanie informacji zwrotnej może być wyzwaniem. Dlatego ważne jest, aby podchodzić do tego we właściwy sposób — konstruktywny i pozytywny. W tym artykule przybliżymy Ci siłę feedbacku i przedstawimy kilka wskazówek, jak skutecznie go dawać i odbierać.

;