Patrycja Machajska

Damian Smukała

Specjalista ds. Kadr i Płac

Magister prawa zatrudnienia, ekspert w zakresie kadr i płac z wieloletnim doświadczeniem.
Urodzony szkoleniowiec, uwielbia dzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami z innymi.

damian.smukala@grupaprogres.pl

Moje artykuły

Praca w niedziele i święta a wynagrodzenie i dodatki

Praca w niedziele i święta a wynagrodzenie i dodatki

Czy wiesz, że praca w święta i niedziele niesie ze sobą nie tylko obowiązek, ale i szereg praw? Jest regulowana przez przepisy prawa pracy, które mają na celu zabezpieczenie interesu pracowników i pracodawców. Czy jesteś świadomy wszystkich szczegółów, jakie się za nimi kryją?

Godziny pracy — jaki jest wymiar czasu pracy w 2024 roku?

Godziny pracy — jaki jest wymiar czasu pracy w 2024 roku?

Zastanawiasz się, jak będzie wyglądał wymiar czasu pracy w 2024 roku? Jeśli tak, przeczytaj ten artykuł. Znajdziesz tu najważniejsze informacje z Kodeksu Pracy oraz wyliczenie liczby pracujących dni i godzin. Zobacz, ile dni pracy czeka Cię w tym roku i już teraz zaplanuj, jak je optymalnie wykorzystać!

Polski Ład 3.0 — Jakie zmiany obowiązują nas od 1 stycznia 2023?

Polski Ład 3.0 — Jakie zmiany obowiązują nas od 1 stycznia 2023?

W 2022 roku dwie, z pierwszym dniem stycznia 2023 roku trzecia — kolejna reforma podatkowa właśnie weszła w życie. Co ze sobą niesie? Jakie zmiany czekają nas w 2023 roku? I czy coś jeszcze poza nowelizacjami podatkowymi zmieni się w perspektywie najbliższych miesięcy? Sprawdźmy to!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych przez Grupę Progres Sp. z o.o. Administratora danych osobowych, w celach związanych z uczestnictwem w konferencjach i innych wydarzeniach oraz w celach marketingowych i statystycznych, przesłania informacji handlowych. Wyrażam zgodę na udostępnienie moich danych osobowych partnerom Grupy Progres Sp. z o.o, w celu otrzymywania od nich informacji handlowych. Więcej informacji na temat celu i sposobu przetwarzania Państwa danych osobowych przez Grupę Progres Sp. z o.o znajduje się TUTAJ.