Partnerzy i Patroni Honorowi XIX edycji Kursu na HR
Obecna sytuacja nasuwa wiele pytań dotyczących kierunku, w jakim zmierza świat HR. Ich zadawanie jest niezwykle ważne, by sformułować odpowiednie rozwiązania, które będą służyć mieszkańcom całej Polski i lokalnym społecznościom. Ten proces nie może się jednak odbyć bez obecności i wsparcia środowisk samorządowych, naukowych oraz biznesowych, szczególnie tych aktywnie działających w swoich małych ojczyznach. W poszukiwaniu odpowiedzi na wspomniane pytania pomogą nam nieocenieni partnerzy oraz patroni honorowi, będący ekspertami w mierzeniu się z wyzwaniami rzeczywistości, w jakiej obecnie żyjemy.
Eksperckie konferencje Kurs na HR – dzięki poruszaniu bieżących tematów omawianych wraz z przedstawicielami branż związanych ze światem HR – dają uczestnikom możliwość do rozwoju i spojrzeniu na świat z zupełnie nowych perspektyw. Rynek pracy wciąż się zmienia, a środowiska nauki, biznesu i samorządu, które wzajemnie na siebie wpływają, kształtują go nieustannie. Dlatego tak ważne jest wspieranie holistycznego podejścia do podejmowanych zagadnień. Jest to możliwe dzięki wsparciu merytorycznemu organizacji, które angażują się w promowanie nieskrępowanego rozwoju oraz otwartości na poszerzanie horyzontów. To one będą towarzyszyć nam podczas najbliższej edycji Kursu na HR.
Kto nas wspiera?
Polsko – Ukraińska Izba Gospodarcza
Jedna z najstarszych bilateralnych izb gospodarczych w Polsce, założona w 1992 r., w której skład wchodzi 231 firm członkowskich. Jej działania skupiają się na rozwoju polsko-ukraińskich stosunków gospodarczych oraz kulturalnych poprzez reprezentowanie ukraińskich inwestorów w Polsce oraz polskich na Ukrainie, kompetentne wspomaganie oraz promocję działalności firm należących do PUIG, współpracę z polskimi, ukraińskimi oraz międzynarodowymi organizacjami biznesowymi, kształtowanie pozytywnego wizerunku Polski na Ukrainie oraz Ukrainy w Polsce.
Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk
Radny województwa od 1998 r., pełniący funkcję Marszałka województwa od 2010 r. Były wicemarszałek Zarządu Województwa Pomorskiego (2005-2010). W wyborach samorządowych w 2018 roku ponownie wybrany na radnego województwa pomorskiego rekordową liczbą ponad 67 tys. głosów. Absolwent Wydziału Turystyki i Rekreacji Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz studiów podyplomowych organizacji i zarządzania oraz integracji europejskiej na Uniwersytecie Gdańskim, a także studiów doktoranckich na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego. W latach 1990-2002 burmistrz Jastarni. Były burmistrz miasta Jastarni (1990-2002) i radny Sejmiku Województwa Pomorskiego (od 1999). W latach 1999-2002 przewodniczący Komisji Rewizyjnej, a w latach 2002-2005 przewodniczący Komisji Strategii Rozwoju i Polityki Przestrzennej. Współinicjator i Przewodniczący Zarządu Komunalnego Związku Gmin. Współorganizator inwestycji ekologicznych, m. in. kompleksowego rozwiązania gospodarki wodno – ściekowej Półwyspu Helskiego i Zatoki Puckiej, projektu budowy ścieżek rowerowych wokół Zatoki Puckiej, projektu budowy sieci przystani żeglarskich i wędkarskich oraz udostępnienia fortyfikacji wojennych dla turystów. Propagator kultury północnych Kaszub i rybołówstwa bałtyckiego. Laureat nagrody im. Grzegorza Palki, tzw. samorządowego Oscara. Członek Platformy Obywatelskiej i Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego. Ma uprawnienia kapitana jachtowego i motorowodnego.
Samorząd Województwa Pomorskiego
Podstawowym zadaniem i celem samorządu jest określenie strategii rozwoju województwa i prowadzenie polityki rozwoju regionu. Samorząd współpracuje w tym zakresie m.in. z lokalnymi jednostkami samorządowymi (urzędami gmin, miast, starostwami), wojewodą jako przedstawicielem władzy państwowej, organizacjami pozarządowymi i wolontariackimi, uczelniami i jednostkami naukowo-badawczymi, innymi województwami, a także z organizacjami i regionami innych państw.
Pierwsza w Polsce platforma oferująca kompleksowe i zindywidualizowane wsparcie psychologiczne online. Do dyspozycji użytkownika udostępnione są listy doświadczonych i weryfikowanych psychoterapeutów, edukacyjne wideo i wywiady z terapeutami, eksperckie czaty i voice-roomy z terapeutami, bazy fachowych tekstów z poradami, tematyczne webinary. Helping Hand tworzy także największą sieć społecznościowa dedykowana osobom w procesie terapii.
To zaszczyt mieć takich Partnerów.
Dziękujemy, że jesteście z nami!
Link do zapisów: www.kursnahr.pl
Więcej wpisów
Zmiany legalizacyjne w roku 2023 – Status UKR
W nowelizacji ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy zostały dodane przepisy, które precyzują konsekwencje wyjazdu cudzoziemca posiadającego ochronę czasową z Polski na okres powyżej 30 dni. Jeżeli wyjazd trwał dłużej niż 30 dni status „UKR” zostaje automatycznie zmieniony na status „NUE”.
Зміни до Закону про допомогу громадянам України доповнили положеннями, які визначають наслідки виїзду іноземця з тимчасовим захистом з Польщі на термін понад 30 днів. Якщо поїздка тривала більше 30 днів, статус «UKR» автоматично змінюється на статус «NUE».
Dołączamy do projektu „(Nie)widzialni”
W Polsce mieszka nawet 7 mln osób z niepełnosprawnościami. Duża część z nich to osoby doświadczające niepełnosprawności, których na pierwszy rzut oka nie widać. Zbyt często spotykają się one z niezrozumieniem otoczenia, gdy proszą o pomoc lub z niej korzystają. Chcemy zmienić ten stan i dołączamy do projektu „(Nie)widzialni”, poprzez który będziemy nie tylko budować świadomość społeczną, ale też ułatwiać codzienne funkcjonowanie osobom, które doświadczają niewidocznej niepełnosprawności i w danym momencie potrzebują naszego wsparcia.
Moc feedbacku — jak przyjmować i dawać konstruktywną krytykę w miejscu pracy?
Z całą pewnością feedback możemy uznać za idealne narzędzie do rozwoju jednostek i organizacji. W miejscu pracy konstruktywna krytyka może pomóc pracownikom w doskonaleniu ich umiejętności, zwiększeniu produktywności i przyczynić się do większego zaangażowania w pracę zespołową. Nie da się też ukryć, że udzielanie i otrzymywanie informacji zwrotnej może być wyzwaniem. Dlatego ważne jest, aby podchodzić do tego we właściwy sposób — konstruktywny i pozytywny. W tym artykule przybliżymy Ci siłę feedbacku i przedstawimy kilka wskazówek, jak skutecznie go dawać i odbierać.