Fotorelacja z jubileuszowej X edycji Kursu na HR w Gdańsku
24 maja w hotelu Hilton w Gdańsku odbyła się jubileuszowa, X edycja konferencji Kurs na HR. Zaproszeni eksperci przeanalizowali współczesny rynek pracy i wspólnie podjęli zagadnieniami związanymi z pozyskiwaniem i utrzymywaniem pracowników.
Prelegentami tejże edycji byli:
Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, który mówił między innymi o potencjale regionu. Sylwia Łukawska z Rotho Kunstoff, która przypomniała o tzw. niekontrolowanych odejściach, które generują ogromne straty w wielu przedsiębiorstwach. Michał Lach z LangMedia podkreślał potrzebę odejścia od starych, nieskutecznych metod, nie tylko w nauce języków. Piotr Bucki mówił o tym, jak ważne w biznesie jest opowiadanie historii. Iwona Grochowska, CEO firmy Nais, zdradziła, jakiej motywacji potrzebują współcześni pracownicy. Waldemar Dziwniel z Fabryki Motywacji mówił o realnych potrzebach pracowników i dopasowanych do nich sposobach motywacji. Urszula Wiśniewska z ICAN Institute opowiadała o świecie VUCA – dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości i niepewności z tym związanej.
Finałem X edycji Kursu na HR była debata poprowadzona przez Piotra Buckiego, której uczestnikami byli: Ludwik Szakiel, zastępca Dyrektora departamentu ds. promocji gospodarczej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego; Iwona Grochowska, CEO Nais; Arkadiusz Wódarczyk HR Manager, Flex oraz Waldemar Dziwniel, trener w Fabryce Motywacji.
Więcej wpisów
Zmiany legalizacyjne w roku 2023 – Status UKR
W nowelizacji ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy zostały dodane przepisy, które precyzują konsekwencje wyjazdu cudzoziemca posiadającego ochronę czasową z Polski na okres powyżej 30 dni. Jeżeli wyjazd trwał dłużej niż 30 dni status „UKR” zostaje automatycznie zmieniony na status „NUE”.
Зміни до Закону про допомогу громадянам України доповнили положеннями, які визначають наслідки виїзду іноземця з тимчасовим захистом з Польщі на термін понад 30 днів. Якщо поїздка тривала більше 30 днів, статус «UKR» автоматично змінюється на статус «NUE».
Dołączamy do projektu „(Nie)widzialni”
W Polsce mieszka nawet 7 mln osób z niepełnosprawnościami. Duża część z nich to osoby doświadczające niepełnosprawności, których na pierwszy rzut oka nie widać. Zbyt często spotykają się one z niezrozumieniem otoczenia, gdy proszą o pomoc lub z niej korzystają. Chcemy zmienić ten stan i dołączamy do projektu „(Nie)widzialni”, poprzez który będziemy nie tylko budować świadomość społeczną, ale też ułatwiać codzienne funkcjonowanie osobom, które doświadczają niewidocznej niepełnosprawności i w danym momencie potrzebują naszego wsparcia.
Moc feedbacku — jak przyjmować i dawać konstruktywną krytykę w miejscu pracy?
Z całą pewnością feedback możemy uznać za idealne narzędzie do rozwoju jednostek i organizacji. W miejscu pracy konstruktywna krytyka może pomóc pracownikom w doskonaleniu ich umiejętności, zwiększeniu produktywności i przyczynić się do większego zaangażowania w pracę zespołową. Nie da się też ukryć, że udzielanie i otrzymywanie informacji zwrotnej może być wyzwaniem. Dlatego ważne jest, aby podchodzić do tego we właściwy sposób — konstruktywny i pozytywny. W tym artykule przybliżymy Ci siłę feedbacku i przedstawimy kilka wskazówek, jak skutecznie go dawać i odbierać.