Kurs na HR w Łodzi – Razem o ważnych sprawach
Kurs na HR to cykliczna konferencja odbywająca się kilka razy w roku, w różnych częściach kraju. Na najbliższym spotkaniu, w Łodzi, przedstawiciele lokalnych środowisk biznesu, samorządu oraz nauki, debatować będą o zmieniających się realiach rynku pracy w Polsce i regionie łódzkim. Podjęte zostaną tematy budowania silnej i solidnej marki pracodawcy, aktualnej sytuacji, procedur i zmian prawnych w zakresie zatrudniania pracowników z Ukrainy, a także zacieśniania współpracy biznesu i nauki w obszarze kształcenia na kierunkach zgodnych z potrzebami rynku pracy. Prelegentami podczas wydarzenia będą m.in. Bartosz Rzętkiewicz, p.o. Dyrektora Departamentu Partnerstwa i Komunikacji w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej oraz Mateusz Chudzik – Radca Prawny. Spotkanie będzie polem do wypracowania efektywnych rozwiązań odpowiadających potrzebom regionu.
Spis treści
Co z tym pracownikiem w Łodzi?
Zatrudnianie Ukraińców, współpraca szkół z biznesem oraz wizerunek pracodawcy będą wiodącymi tematami konferencji Kurs na HR, która 17 listopada odbędzie się w Łodzi. Organizatorami wydarzenia są Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz Grupa Progres, jeden z największych polskich podmiotów branży usług HR.
Kurs na HR- tematyka i goście
Kurs na Ukrainę
Na jakie aspekty prawne należy zwrócić uwagę zatrudniając pracowników z Ukrainy? Przedstawimy aktualną sytuację, porozmawiamy o procedurach i zmianach prawnych, które zrewolucjonizują aktualny rynek pracy, zaprezentujemy sprawdzone praktyki.
Prelegent: Mateusz Chudzik Radca Prawny, Partner w Kancelarii „Chudzik i Wspólnicy Radcowie Prawni”.
Kurs na współpracę edukacji z biznesem
Czy kierunki kształcenia placówek edukacyjnych odpowiadają dzisiejszym i przyszłym potrzebom przedsiębiorców? Jak osiągnąć wyższą jakość kształcenia przy wsparciu pracodawców? Przeanalizujemy wymagania pracodawców, oczekiwania pracobiorców oraz realia rynkowe.
Prelegent: Bartosz Rzętkiewicz p.o. Dyrektora Departamentu Partnerstwa i Komunikacji w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A.
Kurs na budowanie marki pracodawcy
Dlaczego potrzebujemy Employer Brandingu i gdzie tkwi jego prawdziwa siła? Jak stworzyć unikalne Employer Value Proposition, czyli to „coś” co powoduje, że ludzie przychodzą, pracują i zostają w Twojej firmie? Przyjrzymy się narzędziom oraz zastanowimy się, jak okiełznać pędzący meteoryt, którym jest zmiana pokoleniowa.
Prelegent: Marcin Potkański Prezes agencji Brandish
Kurs na HR- lokalizacja i termin
Lokalizacja: Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna, ul. Ks. Biskupa Wincentego Tymienieckiego 22G
Termin wydarzenia: 17.11.2016 roku, godz. 10.30-13.00
Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Łodzi, Wojewoda Łódzki
Patronat Medialny: Magazyn Benefit, Harvard Business Review, Magazyn Rekruter, Radio Łódź
Partnerzy merytoryczni: Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Brandish, Fiszki
Wstęp wolny, więcej szczegółów i formularz rejestracyjny na stronie www.kursnahr.pl
Zapraszamy także do oglądania transmisji na żywo na profilu https://www.facebook.com/kursnahr/
Film podsumowujący poprzednią edycję:
Więcej wpisów
Czy umowa zlecenie wlicza się do lat pracy i emerytury
Jeśli czytasz ten artykuł, prawdopodobnie zastanawiasz się, czy umowa zlecenie wpływa na Twoje lata pracy i emeryturę. Umowy zlecenie są powszechnie stosowane w Polsce, ale wciąż budzą wiele pytań. Dlatego postanowiliśmy rozwiać Twoje wątpliwości i dostarczyć Ci informacji, które pomogą Ci zrozumieć, jak umowa zlecenie wpływa na Twoją przyszłą emeryturę.
Kobiety w miejscu pracy – wiceprezeski, dyrektorki i kierowniczki: feminatywy na straży równości zawodowej
Równość zawodowa – dlaczego warto mówić o feminatywach? Feminatywy to żeńskie gramatyczne odpowiedniki nazw zawodów, które umożliwiają lepsze wyrażanie tożsamości zawodowej kobiet. Ich stosowanie ma kluczowe znaczenie w kwestii równości zawodowej. Pozwala na docenienie kobiet za ich kompetencje i osiągnięcia, co wpływa na wzrost ich samooceny i motywacji. Mówiąc o feminatywach, uczestniczymy w tworzeniu kultury organizacji, która promuje równość płci i przyczynia się do eliminacji dyskryminacji ze względu na płeć. Dzisiaj mamy dyrektorki, kierowniczki i wiceprezeski — kobiety sukcesu, które swoimi kompetencjami absolutnie nie odstają od swoich kolegów z pracy.
Zawody przyszłości – ranking 2023
Zawody przyszłości – to temat, który interesuje nie tylko ekspertów, lecz mnóstwo młodych ludzi. Nie da się ukryć, że świat wprost pędzi do przodu. Coraz częściej i szybciej pojawiają się więc nowe specjalizacje i zawody, które mają szansę stać się kluczowe w przyszłości. Jakie zawody będą na topie w najbliższych latach, a jakie stracą na znaczeniu? W jakim kierunku warto się kształcić? Na te i wiele innych pytań postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszym artykule.