Cezary Maciołek o życiu w sieci dla Radia Gdańsk
Spis treści
Firma IBM ogłosiła rozpoczęcie współpracy z Facebookiem przy tworzeniu nowej waluty o nazwie Libra. Portal pracuje nad tym od wiosny tego roku. Obecnie w projekt chcą zaangażować się także najwięksi gracze technologiczni. Po co Facebookowi własna waluta?
– Pod koncepcją wspólnej waluty podpisuje się 28 dużych, międzynarodowych korporacji. Facebook jest inicjatorem przedsięwzięcia, natomiast pozostałe firmy poprzez stowarzyszenie działające w Szwajcarii mają być jego operatorem – powiedział Wiceprezes Cezary Maciołek w Radiu Gdańsk. – Ta oferta ma pomóc wszystkim, którzy mają problem z tradycyjnym dostępem do sektora bankowego, a jak wyliczają analitycy, takich osób jest około 2 miliardy – podkreślił Cezary Maciołek.
Z komentarza Cezarego Maciołka dowiedzieliśmy się również, że Librę należy traktować jako komplementarne rozwiązanie w sektorze finansowym, a nie jako zagrożenie dla świata. Ma być ono stabilnym narzędziem, które będzie kontrolowane i transparentne.
W audycji poruszono także kwestie opinii, pojawiających się w świecie online, na temat pracodawców i tego jaki wpływ mają one na świat offline. – Nie ma nic złego w tym, żeby stworzyć warunki i dać pracownikom możliwość wypowiadania opinii o pracodawcach. To absolutnie dobry kierunek. Jest wiele różnych form wymiany informacji nt. pracodawców i nie możemy z nimi walczyć – zaznaczył Cezary Maciołek. – Natomiast musimy zastanowić się również w jaki sposób chronić pracodawców przed pomówieniami – dodał Wiceprezes Grupy Progres.
Cała wypowiedź dostępna jest na stronie Radia Gdańsk, audycję prowadził redaktor Artur Kiełbasiński. „Ludzie i pieniądze” to program o gospodarce z udziałem ekonomistów, przedsiębiorców i dziennikarzy, którzy dzielą się swoimi opiniami na temat wydarzeń, mających wpływ na zawartość portfeli Polaków. Wspólnie komentują decyzje rządu, samorządu i izb gospodarczych, informują o innowacjach i pomysłach na biznes.
Więcej wpisów
Jakie obowiązki ciążą na pracodawcy wobec pracowników zdalnych?
Jakie obowiązki ma pracodawca wobec pracowników zdalnych? Sprzęt, koszty, szkolenia, kontrola: wszystko, co warto wiedzieć o organizacji pracy zdalnej zgodnie z prawem.
L4 w 2025 roku: najważniejsze zmiany w zwolnieniach lekarskich
Poznaj najważniejsze zmiany w L4 od 2025 roku! Sprawdź, co będzie dozwolone podczas zwolnienia, jak łączyć pracę z L4 u drugiego pracodawcy i jakie są nowe zasady kontroli ZUS.
Płaca minimalna w 2025 – szansa czy wyzwanie dla gospodarki?
Jak zmieni się płaca minimalna w 2025 roku? Nowa stawka godzinowa i minimalne wynagrodzenie brutto, wpływ na pracowników i pracodawców oraz skutki gospodarcze. Sprawdź, co nas czeka!