XI Kurs na HR odbędzie się w Łodzi

7 czerwca 2018

14 czerwca w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi odbędzie się kolejna edycja konferencji Kurs na HR. Jest to ogólnopolski cykl spotkań środowisk biznesowego, naukowego i samorządowego, na których podejmowane są najbardziej istotne zagadnienia związane z lokalnym rynkiem pracy. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

– Łódź ma teraz swoje „5 minut”. W mieście realizowanych jest wiele inwestycji, pojawiają się też nowi inwestorzy – pracodawcy, którzy tworzą miejsca pracy w różnych gałęziach gospodarki. Rynek pracy jest jednak coraz bardziej wymagający, o czym trzeba rozmawiać z ekspertami, przedstawicielami biznesu, ale też innych gremiów mających wpływ na rozwój lokalnego rynku. Konferencja Kurs na HR doskonale odpowiada na tę potrzebę rozmowy i integracji, dlatego bardzo się cieszę, że po raz kolejny wydarzenie to zawitało do Łodzi mówi Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Konferencja Kurs na HR w Łodzi

Już 14 czerwca na łódzkiej edycji konferencji Kurs na HR eksperci i przedstawiciele lokalnego rynku wyjaśniać będą zmiany zachodzące na rynku pracy. Jest to XI już edycja tego ogólnopolskiego wydarzenia, które do Łodzi zawita po raz drugi. Jego organizatorem jest Grupa Progres, jeden z polskich liderów branży usług HR.

– Nie bez przyczyny po raz drugi organizujemy nasze wydarzenie w Łodzi. Od kilku lat obserwujemy w mieście i w całym regionie dynamiczny rozwój. Jest także ogromny potencjał dalszego wzrostu, jednak na tej drodze pojawiają się też wyzwania związane przede wszystkim z rynkiem pracy – pozyskiwaniem i utrzymywaniem pracowników. Będziemy zgłębiać ten obszar i wspólnie, w szerokim gronie przedstawicieli lokalnego rynku zastanawiać się nad najlepszymi rozwiązaniami i praktykami z szeroko pojętej dziedziny HR – mówi Cezary Maciołek, wiceprezes Grupy Progres.

Tematy konferencji

Uczestnicy najbliższej konferencji będą mogli poznać z czym współcześnie mierzą się rekruterzy, jakie kompetencje specjalistów są niezbędne oraz na co stawiają pracodawcy. Z drugiej strony – czego oczekują pracownicy, w jaki sposób motywować ich i angażować w życie firmy. W programie wystąpienia licznych ekspertów i praktyków biznesu:

  • Piotr Bucki, wykładowca (Masz 168 godzin – jak je wykorzystasz? Świadome zarządzanie czasem i uwagą jako kompetencja XXI wieku)
  • Jacek Kwieciński, Dyrektor Personalny Pratt&Whitney Kalisz Sp. z o.o. (Rynek Pracownika? – co dalej z lokalnej perspektywy…),
  • Artur Dzięgielewski, Head of Culture Department Crusar (Dział Culture w firmie, czyli nowe oblicze HR)
  • Anna Piekut, Konsultant Fabryka Motywacji (Never Ending Story rekrutera)
  • Magdalena Straub, HR Director Borg Automotive (Empowerment – sposób na zwiększenie motywacji oraz zaangażowania pracownika)
  • przedstawiciel Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. (Bon apetyt na rozwój – Fundusze na kształcenie pracowników w województwie łódzkim)

Agendę konferencji zakończy wspólna debata zatytułowana: Rynek pracownika. W którą stronę zmierzamy?. Wydarzenie z pewnością zainspiruje pracodawców, którzy szukają nowego sposobu na kierowanie zespołami, chcą wdrożyć nowoczesne formy motywowania pracowników, a także przyspieszyć rozwój firmy dzięki przemyślanym i dobrze zarządzanym zmianom. Będzie to okazja do zdobycia unikatowej wiedzy, podzielenia się doświadczeniami, a także nawiązania cennych kontaktów.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Formularz zgłoszeniowy i szczegółowe informacje na stronie www.kursnahr.pl.

Więcej wpisów

Rosnące zjawisko nielegalnego zatrudnienia. Konsekwencje nielegalnej pracy i pobytu cudzoziemców w Polsce

Rosnące zjawisko nielegalnego zatrudnienia. Konsekwencje nielegalnej pracy i pobytu cudzoziemców w Polsce

W ostatnim roku, Morski Oddział Straży Granicznej (MOSG) przeprowadził szeroko zakrojone kontrole w zakresie legalności zatrudnienia cudzoziemców w Polsce. Wyniki tych kontroli są alarmujące, ale również dają jasny obraz tego, w jaki sposób pracodawcy mogą działać zgodnie z prawem, zapewniając legalne warunki pracy dla obcokrajowców.

Portfolio programisty — jak je przygotować i na co zwrócić uwagę w trakcie rekrutacji?

Portfolio programisty — jak je przygotować i na co zwrócić uwagę w trakcie rekrutacji?

W dzisiejszych czasach, kiedy rynek pracy IT jest bardziej konkurencyjny niż kiedykolwiek, wyjątkowe portfolio programisty może być kluczem do sukcesu zarówno dla kandydatów, jak i dla pracodawców poszukujących talentów. Aby stworzyć portfolio, które przyciągnie uwagę pracodawcy, warto potraktować je jako coś więcej niż tylko zbiór projektów. W końcu to Twoja historia, Twoje umiejętności i pasja do kodowania — wszystko zamknięte w jednym, łatwo dostępnym miejscu.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych przez Grupę Progres Sp. z o.o. Administratora danych osobowych, w celach związanych z uczestnictwem w konferencjach i innych wydarzeniach oraz w celach marketingowych i statystycznych, przesłania informacji handlowych. Wyrażam zgodę na udostępnienie moich danych osobowych partnerom Grupy Progres Sp. z o.o, w celu otrzymywania od nich informacji handlowych. Więcej informacji na temat celu i sposobu przetwarzania Państwa danych osobowych przez Grupę Progres Sp. z o.o znajduje się TUTAJ.

 
;