Osiągnęliśmy rekordową dynamikę blisko 50%

27 kwietnia 2018

W 2017 roku uzyskaliśmy 228,9 mln zł przychodu przy rekordowej dynamice wzrostu wynoszącej 48,83%, co oznacza, iż kolejny rok z rzędu rozwijaliśmy się kilka razy szybciej niż branża. Nasz udział w rynku stanowi obecnie ok. 3%, co plasuje nas w pierwszej trójce firm z polskim kapitałem, ale apetyt mamy znacznie większy.

– Konsekwentnie realizujemy założenia rozwojowe, które przyjęliśmy kilka lat temu, odpowiednio reagując też na zmieniające się uwarunkowania rynkowe. Tak wysoka dynamika wzrostu, którą osiągamy regularnie w ostatnich latach to efekt trafnych decyzji biznesowych, a także rozwoju kompetencji w ramach naszego zespołu. Otwieramy nowe oddziały zarówno w Polsce, jak i za granicą, pozyskujemy doświadczoną kadrę i rozwijamy wąskie specjalizacje. Pozwala nam to znajdować skuteczne rozwiązania na problemy kadrowe i rozwojowe polskich pracodawców, a tym samym dynamicznie rosnąć – mówi Piotr Zając, prezes Grupy Progres.

Rynek wymagający, a my idziemy do przodu

W 2016 roku przychody Grupy Progres wyniosły 153,8 mln złotych, przy dynamice także przekraczającej 40%. Wynikami za 2017 rok (228,9 mln zł przychodu przy dynamice wzrostu 48,83% ) potwierdzamy swoją skuteczność na coraz trudniejszym, także dla pośredników, rynku. Pogłębiający się deficyt pracowników sprawia, że podmioty HR-owe mają problemy z zamykaniem rekrutacji, tym samym realizacją projektów. Na tym tle możemy się poszczycić także rekordową liczbą 409 podpisanych w ub. roku kontraktów. W ubiegłym roku zamknęliśmy ponad 500 procesów realizowanych w ramach rekrutacji stałych oraz specjalistycznych (inżynieryjnych), a łącznie za naszym pośrednictwem pracę w Polsce znalazło ponad 23 tys. osób.

Obecnie posiadamy blisko 3% udział w rynku i znajdujemy się w pierwszej trójce firm z polskim kapitałem. Plany na 2020 rok zakładają osiągnięcie 5% udziału w rynku oraz przychodów na poziomie pół miliarda złotych.

– Ostatnie lata pokazały, że nasz wzrost nie jest przypadkowy. Rośniemy rok do roku w znacznie szybszym tempie niż branża i zamierzamy tę dynamikę utrzymać. W ciągu kilku najbliższych lat chcemy zostać liderem nowoczesnych usług HR wśród polskich firm działających na naszym rynku – komentuje Piotr Zając, prezes Grupy Progres.

Obecnie  posiadamy 25 biur na terenie Polski oraz 5 za granicą (na Ukrainie). Kładziemy silny nacisk na ekspansję w Polsce południowej, gdzie otwieramy kolejne biura (ostatnio m.in. w Krakowie i Wrocławiu). Nasze plany rozwoju dotyczą również Bliskiego i Dalekiego Wschodu, a także Europy Zachodniej.

 

Więcej wpisów

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych przez Grupę Progres Sp. z o.o. Administratora danych osobowych, w celach związanych z uczestnictwem w konferencjach i innych wydarzeniach oraz w celach marketingowych i statystycznych, przesłania informacji handlowych. Wyrażam zgodę na udostępnienie moich danych osobowych partnerom Grupy Progres Sp. z o.o, w celu otrzymywania od nich informacji handlowych. Więcej informacji na temat celu i sposobu przetwarzania Państwa danych osobowych przez Grupę Progres Sp. z o.o znajduje się TUTAJ.

 
;