Będziemy badać migracje Ukraińców i promować Pomorze

26 marca 2018

Wspólnie z Gdańskim Urzędem Pracy oraz Pracodawcami Pomorza realizujemy projekt na Ukrainie. Jego celem jest zbadanie zjawiska migracji Ukraińców do Polski, a przy okazji promocja regionu Pomorza, jako atrakcyjnego miejsca do życia i pracy.

Biuro z innowacją

Niedawno otworzyliśmy we Lwowie nasze kolejne, 5 już biuro na Ukrainie. Ma jednak nieco inny charakter. Powstało w ramach projektu, który realizować będzie Gdański Urząd Pracy i Pracodawcy Pomorza we współpracy z naszą firmą, a celem tej niezależnie funkcjonującej komórki jest zbadanie zjawiska migracji Ukraińców do Polski.

– Rynek w Polsce wykazuje ogromne potrzeby w zakresie pozyskiwania pracowników, co w dużej mierze zaspokajają pracownicy ze Wschodu, głównie z Ukrainy. Jako firma działająca w branży HR, staramy się ciągle dywersyfikować kanały rekrutacyjne, ale też pozyskiwać wiedzę z rynku. Postanowiliśmy więc wspólnie z Pracodawcami Pomorza przyjrzeć się przepływom migracyjnym pracowników z Ukrainy i poznać ich charakterystykę – mówi Cezary Maciołek, wiceprezes Grupy Progres.

W ramach wspólnego projektu biuro we Lwowie przez okres 12 miesięcy prowadzić będzie badania dotyczące m.in. powodów, długości czy kierunków wyjazdów Ukraińców do Polski. Analizowane będą różne grupy wiekowe i różne regiony, aby rozdzielić ruch turystyczny od edukacyjnego czy zarobkowego i na tej podstawie móc wyciągać wnioski.

– Ta inicjatywy zrodziła się z potrzeby i obserwacji rynku. Jesteśmy organizacją, która próbuje sprostać oczekiwaniom pomorskich przedsiębiorców. Badamy już popyt na pracowników z Ukrainy, a wspólnie z Grupą Progres zbadamy również podaż pracowników z tamtego rynku. Będziemy też promować nasz region nie tylko w aspekcie racy, ale też edukacji czy turystyki – mówi Tomasz Limon reprezentujący Pracodawców Pomorza.

Do tej pory migrację z tego kierunku analizowano głównie w oparciu o dane z polskich urzędów zajmujących się legalizacją pobytu czy pozwoleniami o pracę. Cenne będzie więc spojrzenie na to zjawisko z perspektywy rynku ukraińskiego i zbadanie procentowego rozkładu wyjazdów w zależności od ich charakteru.

– Dla nas, jako firmy HR-owej, szczególne cenne będzie potwierdzenie elementów związanych z atrakcyjnością polskiego rynku pracy oraz świadomością Ukraińców w zakresie jego szerokiej oferty – dodaje Cezary Maciołek.

W całym ubiegłym roku za pośrednictwem Grupy Progres pracę w Polsce podjęło 9056 obywateli Ukrainy.

Więcej wpisów

Pracownik szklarni w Holandii – wynagrodzenie, obowiązki i warunki pracy

Pracownik szklarni w Holandii – wynagrodzenie, obowiązki i warunki pracy

Holandia od lat jest jednym z najbardziej atrakcyjnych rynków pracy dla pracowników tymczasowych z Polski. Atrakcyjne wynagrodzenia, dogodne warunki pracy oraz stabilność zatrudnienia przyciągają tysiące osób poszukujących lepszych perspektyw zawodowych. Jednym z popularnych stanowisk jest pracownik szklarni. Czym się zajmuje? I na jakie wynagrodzenie może liczyć? Z tego artykułu dowiesz się wszystkiego na temat pracy w szklarni.

Order Picker (komisjoner) — czym się zajmuje?

Order Picker (komisjoner) — czym się zajmuje?

Z tego artykułu dowiesz się, jak wygląda dzień z życia order pickera, jakie umiejętności są potrzebne do efektywnej pracy na tym stanowisku oraz jakie korzyści i wyzwania niesie za sobą rola pracownika magazynu. Przekonaj się, dlaczego praca komisjonera może być nie tylko wymagająca, ale również satysfakcjonująca. Zapraszamy do lektury, która rzuci światło na jeden z cichych filarów branży e-commerce!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych przez Grupę Progres Sp. z o.o. Administratora danych osobowych, w celach związanych z uczestnictwem w konferencjach i innych wydarzeniach oraz w celach marketingowych i statystycznych, przesłania informacji handlowych. Wyrażam zgodę na udostępnienie moich danych osobowych partnerom Grupy Progres Sp. z o.o, w celu otrzymywania od nich informacji handlowych. Więcej informacji na temat celu i sposobu przetwarzania Państwa danych osobowych przez Grupę Progres Sp. z o.o znajduje się TUTAJ.

 
;