Raport Rynek Pracy 360 stopni
Raport Rynek Pracy 360°
To najnowszy projekt Grupy Progres, który pokazuje perspektywy zarówno pracodawców, pracowników jak i bezrobotnych. Naszym celem było zgłębienie zależnych od siebie obszarów jakim są rekrutacja, rozwój, a także utrzymanie zespołu (obecnego i potencjalnego). Zależało nam również na poznaniu doświadczeń, postaw, motywacji i planów, każdego z uczestników rynku pracy – przedsiębiorców, osób aktywnych zawodowo oraz tych szukających zatrudnienia.
Wiemy, że rynek pracy ma wielu interesariuszy, którzy widzą potrzebę rozmowy na ważne tematy, chcą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem oraz rozwiązywać kluczowe problemy. Postanowiliśmy dać im taką możliwość. Najnowszy raport Rynek Pracy 360° to „miejsce”, w którym liczy się każdy głos zarówno osób, aktywnych jak i nieaktywnych zawodowo, ale też ich obecnych i potencjalnych przełożonych.
Wśród wybranych zagadnień badawczych, które zawiera nasza analiza znajdują się m.in.:
- czynniki decydujące o zatrudnieniu
- doświadczenia związane z procesem rekrutacji
- ocena wykorzystywania znajomości/rekomendacji/poleceń
- onboarding
- planowanie ścieżki kariery
- rozwój pracowników
- zarobki i ich transparentność
- preferencje dot. systemu pracy
- ocena przełożonych
Partnerami badania zostały osoby, organizacje i instytucje, którym sektor rynku pracy jest bardzo bliski – Gdański Urząd Pracy, Konfederacja Lewiatan, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Strateg Biznesowy Anna Stachniuk oraz Stowarzyszenie Agencji Zatrudnienia.
Nasi eksperci
W gronie ekspertów znaleźli się:
EKSPERCI ZEWNĘTRZNI:
- Karina Knyż-Grzywa (Dyrektor Biura, Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia)
- Krzysztof Kunicki (Business Client Advisor, Gdański Urząd Pracy)
- Regina May (HR Business Partner, Ekspert WZP Lewiatan)
- Anna Stachniuk (Strateg Biznesowy)
- Kamila Wrocińska (Prezes Milado, Centrum Rozwoju Personalnego, Ekspert WZP Lewiatan)
EKSPERCI GRUPY PROGRES:
- Anna Augustyniak (Kierownik Projektów Rekrutacyjnych)
- Magdalena Białek (Kierownik Regionu Rekrutacji Stałych)
- Katarzyna Czapiewska (Kierownik Projektów Rekrutacyjnych)
- Joanna Dargiewicz (Kierownik Regionu)
- Karolina Idczak (Kierownik Projektów Rekrutacyjnych)
- Ewa Kiryczuk (Kierownik Regionalny Rekrutacji Stałych)
- Cezary Maciołek (Wiceprezes Grupy Progres)
- Anna Pietraszko (Kierownik Działu Personalnego)
- Łukasz Żuber (Kierownik Makroregionu)
Raport w wersji do pobrania dostępny poniżej.
Więcej wpisów
Zmiany legalizacyjne w roku 2023 – Status UKR
W nowelizacji ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy zostały dodane przepisy, które precyzują konsekwencje wyjazdu cudzoziemca posiadającego ochronę czasową z Polski na okres powyżej 30 dni. Jeżeli wyjazd trwał dłużej niż 30 dni status „UKR” zostaje automatycznie zmieniony na status „NUE”.
Зміни до Закону про допомогу громадянам України доповнили положеннями, які визначають наслідки виїзду іноземця з тимчасовим захистом з Польщі на термін понад 30 днів. Якщо поїздка тривала більше 30 днів, статус «UKR» автоматично змінюється на статус «NUE».
Dołączamy do projektu „(Nie)widzialni”
W Polsce mieszka nawet 7 mln osób z niepełnosprawnościami. Duża część z nich to osoby doświadczające niepełnosprawności, których na pierwszy rzut oka nie widać. Zbyt często spotykają się one z niezrozumieniem otoczenia, gdy proszą o pomoc lub z niej korzystają. Chcemy zmienić ten stan i dołączamy do projektu „(Nie)widzialni”, poprzez który będziemy nie tylko budować świadomość społeczną, ale też ułatwiać codzienne funkcjonowanie osobom, które doświadczają niewidocznej niepełnosprawności i w danym momencie potrzebują naszego wsparcia.
Moc feedbacku — jak przyjmować i dawać konstruktywną krytykę w miejscu pracy?
Z całą pewnością feedback możemy uznać za idealne narzędzie do rozwoju jednostek i organizacji. W miejscu pracy konstruktywna krytyka może pomóc pracownikom w doskonaleniu ich umiejętności, zwiększeniu produktywności i przyczynić się do większego zaangażowania w pracę zespołową. Nie da się też ukryć, że udzielanie i otrzymywanie informacji zwrotnej może być wyzwaniem. Dlatego ważne jest, aby podchodzić do tego we właściwy sposób — konstruktywny i pozytywny. W tym artykule przybliżymy Ci siłę feedbacku i przedstawimy kilka wskazówek, jak skutecznie go dawać i odbierać.