Lodołamacze 2018 – Grupa Progres z kolejną nagrodą

12 września 2018

W poniedziałek, 10 września 2018 roku, podczas Pomorskiej Regionalnej Gali Lodołamacze 2018, nagrodzono regionalnych pracodawców zatrudniających Osoby Niepełnosprawne. Kapituła konkursu doceniła nasze działania kolejny raz, zdobyliśmy nagrodę plasując się na III miejscu w kategorii Otwarty Rynek Pracy, podobnie jak w 2016 r.

III miejsce w konkursie Lodołamacze 2018 jest dla nas sygnałem, że prowadzone przez Grupę Progres działania związane z aktywizacją osób niepełnosprawnych mają realny wpływ na regionalny rynek pracy. Przyczyniają się również do poprawy sytuacji w grupie, która powinna być otoczona szczególną opieką i wsparciem pracodawców. Od początku naszej działalności wspieraliśmy osoby niepełnosprawne w aktywizacji zawodowej i cieszymy się, że nasze starania, kolejny raz, zostały docenione w prestiżowym konkursie Lodołamacze 2018. Ta nagroda z pewnością zmotywuje nasz zespół do dalszych działań na rzecz osób niepełnosprawnych.

Grupa Progres od początku istnienia zatrudnia osoby niepełnosprawne w oddziałach zlokalizowanych na terenie całej Polski, również w województwie pomorskim. Nawiązując współpracę oferujemy elastyczne formy zatrudnienia, w zależności od oczekiwań, możliwości i potrzeb osoby niepełnosprawnej – zdecydowana większość pełni swoje obowiązki na podstawie umowy o pracę, część pracowników posiada umowę zlecenie lub umowę o płatny staż.

Jesteśmy otwarci i rozumiemy ograniczenia wynikające z niepełnosprawności, dlatego obok pracy stacjonarnej proponujemy także możliwość pracy zdalnej. Każda z osób niepełnosprawnych, która nie jest w stanie przyjeżdżać na pracy, wykonuje ją z domu i jest wpierana przez swojego przełożonego, z którym pozostaje w stałym kontakcie mailowym i telefonicznym. Spotkania w biurze odbywają się cyklicznie, w trakcie ich trwania osoby niepełnosprawne i ich pracodawcy planują działania na kolejne miesiące.

Ogromne znaczenie ma dla nas przestrzeganie praw osób niepełnosprawnych, dlatego każdy z naszych pracowników ma zagwarantowany m.in. skrócony czas pracy i zwiększony wymiar urlopu. Zapewniamy również przyjazne warunki pracy, dogodne dla osób niepełnosprawnych.

Grupa Progres pomaga pracownikom niepełnosprawnym wykorzystać ich potencjał, każdy z nich ma jasno określoną ścieżkę kariery, dzięki temu może pracować i rozwijać się w obszarach odpowiadającym jego zainteresowaniom, doświadczeniu oraz wykształceniu. Listę i zakres obowiązków dostosowujemy indywidualnie, dajemy szansę spróbowania swoich sił w innym dziale, w przypadku, gdy dana osoba z powodu swoich problemów zdrowotnych odczuwa zbyt duże obciążenie dotychczasową pracą. Prowadzimy również szereg szkoleń zwiększających kompetencje pracowników niepełnosprawnych, które cieszą się dużym zainteresowaniem.

W zrozumieniu potrzeb i osób niepełnosprawnych od wielu lat pomagają nam fundacje na rzecz aktywizacji osób niepełnosprawnych, z którymi stale współpracujemy.

Więcej wpisów

Rosnące zjawisko nielegalnego zatrudnienia. Konsekwencje nielegalnej pracy i pobytu cudzoziemców w Polsce

Rosnące zjawisko nielegalnego zatrudnienia. Konsekwencje nielegalnej pracy i pobytu cudzoziemców w Polsce

W ostatnim roku, Morski Oddział Straży Granicznej (MOSG) przeprowadził szeroko zakrojone kontrole w zakresie legalności zatrudnienia cudzoziemców w Polsce. Wyniki tych kontroli są alarmujące, ale również dają jasny obraz tego, w jaki sposób pracodawcy mogą działać zgodnie z prawem, zapewniając legalne warunki pracy dla obcokrajowców.

Portfolio programisty — jak je przygotować i na co zwrócić uwagę w trakcie rekrutacji?

Portfolio programisty — jak je przygotować i na co zwrócić uwagę w trakcie rekrutacji?

W dzisiejszych czasach, kiedy rynek pracy IT jest bardziej konkurencyjny niż kiedykolwiek, wyjątkowe portfolio programisty może być kluczem do sukcesu zarówno dla kandydatów, jak i dla pracodawców poszukujących talentów. Aby stworzyć portfolio, które przyciągnie uwagę pracodawcy, warto potraktować je jako coś więcej niż tylko zbiór projektów. W końcu to Twoja historia, Twoje umiejętności i pasja do kodowania — wszystko zamknięte w jednym, łatwo dostępnym miejscu.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych przez Grupę Progres Sp. z o.o. Administratora danych osobowych, w celach związanych z uczestnictwem w konferencjach i innych wydarzeniach oraz w celach marketingowych i statystycznych, przesłania informacji handlowych. Wyrażam zgodę na udostępnienie moich danych osobowych partnerom Grupy Progres Sp. z o.o, w celu otrzymywania od nich informacji handlowych. Więcej informacji na temat celu i sposobu przetwarzania Państwa danych osobowych przez Grupę Progres Sp. z o.o znajduje się TUTAJ.

 
;