Dlaczego warto integrować się z zespołem?
Spis treści
Szukając odpowiedzi na pytanie „Dlaczego warto integrować się z zespołem?” musimy spojrzeć na integrację z kilku perspektyw.
Nowy pracownik
Zmiana pracy bądź otoczenia wywołuje ogromny stres. Zazwyczaj w pierwszych dniach jesteśmy przede wszystkim ciekawi – nowych obowiązków, nowego przełożonego, a nawet tego jaką kawę oferuje firma. Poza zainteresowaniem odczuwamy także pewien dyskomfort. Zastanawiamy się jak przyjmą nas nowi współpracownicy, czy będą chętnie dzielić się wiedzą, czy będą o mnie plotkować? Podczas wspólnie spędzonego czasu pół prywatnie/pół służbowo możemy rozwiać swoje wątpliwości, nawiązać pierwsze znajomości, poznać naszych nowych kolegów i koleżanki.
Doświadczony pracownik
Jeśli pracujesz w firmie dłużej niż pół roku to śmiało możesz nazywać się doświadczonym pracownikiem. Nawet jeśli popełniasz błędy, cóż… Kto ich nie robi? Powszechnie wiadomo, że wraz z doświadczeniem jakie nabywasz czynności, które wykonujesz na co dzień, zaczynają być coraz bardziej powtarzalne i nawet jeśli masz pracę bardzo odpowiedzialną – często po prostu nudne. Dla doświadczonych pracowników wyjścia czy zabawy integracyjne są odskocznią od codzienności (wreszcie będzie się coś działo!), eliminują negatywne emocje spowodowane np. stresem. Przede wszystkim są jednak krótką chwilą zapomnienia o targetach, kejpiajach, czelendżach i innych korpogadkach ?
„Szef”
Jesteś przełożonym? Integruj się z ludźmi, ale przede wszystkich integruj ich pomiędzy sobą. Zauważysz, że przekłada się to na kooperację, dzięki której Twoja praca będzie przyjemniejsza, łatwiejsza i zdecydowanie szybsza. Rywalizację potęguj podczas gry w kręgle czy jazdy na gokartach. Pozwól swoim pracownikom „wyszaleć” się poza biurem. Natomiast wracając do czterech ścian zachęcaj ich do współpracy, a nie rywalizacji. Wszyscy na tym skorzystają.
Iwona Wieczyńska – Kierownik Regionu Grupy Progres
Więcej wpisów
Transparentność wynagrodzeń: zmiany na europejskim rynku pracy
Czeka nas koniec tajemnic o zarobkach! Zobacz, jak transparentność wynagrodzeń wpłynie na rekrutację, atmosferę w firmie i równość płac. Wszystko, co warto wiedzieć o zmianach, które wchodzą w życie w 2025 roku.
Umowy cywilnoprawne a staż pracy: zmiany przepisów w 2026
Czy umowy zlecenie, o dzieło i B2B będą wliczać się do stażu pracy? Rewolucyjne zmiany w Kodeksie pracy od 2026: większe uprawnienia pracownicze i emerytalne. Dowiedz się więcej!
Nowe przepisy dla agencji zatrudnienia 2025
Rewolucja czy ewolucja? Dowiedz się, jak nowe przepisy wywrócą rynek agencji zatrudnienia do góry nogami w 2025 roku. Dwuletnie karencje, koniec wirtualnych biur i kary do 100 000 zł zmienią zasady gry!