Zamień umowę na drzewo!
Zamień umowę na drzewo!
Grupa Progres wprowadza eUmowę, tym samym dołączając do grona firm przyczyniających się do zmniejszenia produkcji papieru. Inwestycja w dostęp do platformy, zapewniającej możliwość autoryzacji dokumentów oraz zawierania umów na odległość, jest rozwiązaniem pozwalającym na minimalizację szkodliwych dla środowiska skutków nadmiernej wycinki lasów. Jesteśmy świadomi tego, że jako firma ponosimy większą odpowiedzialność za sytuację środowiska, w którym żyjemy.
Spis treści
Realne zagrożenie
Nie od dziś wiadomo, że głównym wrogiem lasów jest człowiek. Wycinamy drzewa na potrzeby przemysłu, rolnictwa oraz górnictwa. Pozbywamy się ich po to, aby powstały nowe drogi, a także domy. Szacuje się, że w ciągu roku na świecie ginie od 12 – 15 mln hektarów obszarów leśnych. Oznacza to, że w ciągu zaledwie minuty znika las o powierzchni równej 36 boiskom do piłki nożnej.*
Co oznacza dla nas niszczenie swojego własnego środowiska?
- zmniejszenie liczby gatunków roślin i zwierząt – wymieranie gatunków, zanik bioróżnorodności,
- zaburzenie gospodarki wodnej – powodzie i susze,
- zwiększenie emisji dwutlenku węgla – globalne ocieplenie.
eUmowa = drzewo
Co możemy zrobić? Zmiany należy zacząć przede wszystkim od siebie i swojego najbliższego otoczenia. eUmowa to rozwiązanie gwarantujące minimalizację produkcji papieru poprzez zmniejszenie wykorzystywania go w firmie. Platforma, dzięki której możemy elektronicznie podpisywać dokumenty jest w pełni bezpieczna i legalna. Zawierane umowy i podpisywane dokumenty są prawnie wiążące na terenie całej UE.
Dodatkowo, za każdą podpisaną eUmowę Grupa Progres posadzi za Ciebie (i dla Ciebie!) jedno drzewo.
Nie drukuj dokumentów i nie wysyłaj ich tradycyjnie. Razem z nami zamieniaj umowy na drzewa. Wspólnie zadbajmy o naszą planetę.
Dodatkowe korzyści
Oprócz zmniejszenia wycinki lasów platforma, umożliwiająca autoryzację dokumentów oraz zawieranie umów na odległość, zapewnia również:
- Szybkość obiegu dokumentów – w ciągu kilku chwil jesteśmy w stanie zawrzeć umowę, ponieważ nie musimy wysyłać i odsyłać jej pocztą.
- Oszczędność – brak ponoszenia kosztów związanych z wydrukiem (papier, utrzymanie drukarek) oraz wysyłką dokumentów (poczta, kurier).
- Wygodę – jesteśmy w stanie podpisać i odesłać dokumenty o każdej porze oraz niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy.
- Bezpieczeństwo – brak konieczności utrzymywania papierowego archiwum. Nie ma możliwości zgubienia dokumentów.
- Prostotę – podpisanie dokumentu odbywa się w trzech krokach:
-
- Otrzymujesz mail z informacją o oczekującym do podpisania dokumencie.
- Odczytujesz treść na urządzeniu z dostępem do Internetu.
- Składasz podpis online.
Nie musisz mieć specjalnego oprogramowania oraz nic za to nie płacisz.
Wierzymy, że przyjęte przez Grupę Progres rozwiązanie przyczyni się również do promowania nastawionych na dbanie o środowisko postaw wśród naszych pracowników, klientów oraz dostawców. Wystarczy, że każdy z nas zrobi mały krok w stronę ochrony otoczenia naturalnego, a zmiany już wkrótce zaczną być zauważalne. Pamiętajmy, że moc tkwi w jedności i warto dbać o nasz wspólny dom.
*źródło: WWF (https://www.sos.wwf.pl/images/content/3_wylesianie.pdf)
Więcej wpisów
Jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami związanymi z zatrudnieniem obywateli Ukrainy po 1 lipca 2024?
Zatrudnianie obywateli Ukrainy w Polsce stało się istotnym elementem krajowego rynku pracy, zwłaszcza w kontekście trwającego konfliktu zbrojnego w Ukrainie. Od 1 lipca 2024 roku obowiązują nowe regulacje prawne, które wprowadzają istotne zmiany dotyczące procedur zatrudniania obywateli Ukrainy. W tym artykule omówimy, jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami związanymi z zatrudnianiem cudzoziemców oraz jakie regulacje prawne obowiązują w 2024 roku.
Rozliczenie podróży służbowej — jak je przeprowadzić?
Podróż służbowa to wykonywanie na polecenie pracodawcy zadania służbowego poza miejscowością, w której znajduje się siedziba pracodawcy, lub poza stałym miejscem pracy.
Wyzwania przy powrotach do Polski z dziećmi. Rola statusu „UKR” i aplikacji mObywatel w procesie podróży.
W okresie letnim, kiedy wiele rodzin decyduje się na wakacyjne podróże zagraniczne, warto zwrócić uwagę na specyficzne problemy, z jakimi mogą spotkać się obywatele Ukrainy posiadający status „UKR” w Polsce.
Szczególną uwagę należy zwrócić na małoletnie dzieci, których dokumenty podróżne są zintegrowane z aplikacją mObywatel. Na jakie problemy można napotkać podróżując z dziećmi? Gdzie zwrócić się o pomoc? Odpowiadamy