fbpx

Pierwsza grupa pracowników z Etiopii jest już w Polsce

9 marca 2020

4 marca do Polski przylecieli imigranci zarobkowi z Etiopii. Pracowników z Afryki udało się ściągnąć dzięki działaniom podjętym przez Grupę Progres.

 

Pięciu obywateli Etiopii rozpoczęło pracę tymczasową w jednym z zakładów produkcyjnych w Grudziądzu. Ich pobyt – a także wszystkich kolejnych Etiopczyków – przewidziany jest na rok.

Kolejna tura imigrantów (kobiet i mężczyzn) dołączy do nas w połowie kwietnia. W sumie w ciągu dwóch najbliższych miesięcy przyleci do naszego kraju około pięćdziesięciu pracowników. Zatrudnieni zostaną w fabrykach produkcyjnych m.in. w okolicach Chojnic. Pilotaż jest odpowiedzią na braki kadrowe i próbą zniwelowania luk demograficznych w Polsce.

Proces pozyskania i legalnego zatrudnienia pracowników z Etiopii jest dość złożony. Wymaga pozyskania nie tylko zezwoleń na prace, ale także zezwoleń na pobyt. Wierzymy jednak, że podjęte działania zwrócą się, a sprowadzenie do Polski etiopskich pracowników będzie początkiem długofalowej współpracy z rządem wschodnioafrykańskiego kraju.

Mamy nadzieję, że Etiopczycy szybko zadomowią się w naszym kraju i bez problemu znajdziemy łączące nasze narody analogie. Komunikację z pewnością ułatwi fakt, że posługują się oni językiem angielskim.

O wizycie rządu etiopskiego, które przypieczętowało współpracę można przeczytać w artykule Spotkanie z delegacją rządu z Etiopii.

Więcej wpisów

Jestem PRO – Marta realizuje nowe strategie

Marta Trzmielewska-Mirońska Moją pasją są planszówki, gry planszowe. Zrodziło się to, gdy miałam 5 lat, wówczas dużo grałam z moją mamą, która była na urlopie macierzyńskim. Potem tradycją stało się to, że na różne okazje dostawałam w...

czytaj więcej

Rekrutacja online – wyzwania podczas epidemii

Epidemia koronawirusa zmieniła sposób funkcjonowania przedsiębiorstw w zasadzie z dnia na dzień. Większość firm przeszła w tryb pracy zdalnej i realizuje spotkania biznesowe online. Jak w obecnej sytuacji radzą sobie firmy rekrutacyjne i...

czytaj więcej
;